Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 25 чоловік

Звіт директиора школи 2021/2023 н.р

Дата: 27 грудня 2018 о 10:42, Оновлено 5 грудня 2022 о 15:04
Автор: Варга Н. М.

Звіт   директора
Керецьківського закладу
загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів 
Керецьківської сільської ради

«Про підсумки роботи закладу освіти 
у 2021/2022 навчальному році та основні завдання
 на 2022/2023 навчальний рік»

 

Добіг кінця 2021/2022 навчальний рік. Отож, на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, представляю Вашій увазі звіт про діяльність закладу у 2021 – 2022навчальному році.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувався  Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом Керецьківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Посадовими обов'язками та іншими нормативно-правовими документами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти. 
Цей рік довелося працювати в неймовірно складних соціально-політичних умовах. По-перше, починаючи з 2020 року, наша країна й суспільство в цілому переживає важкий період надзвичайної ситуації, пов’язаної з заходами боротьби проти поширення короновірусу. Карантинні заходи (а у зв’язку з цим і дистанційне навчання) продовжилися й цьогоріч. Більшість працівників закладу пройшли декількаразову вакцинацію та отримали ковід-сертифікати. По-друге, Україна опинилася у стані тотальної війни з росією. 24 лютого 2022 року розпочався новий масштабніший етап українсько-російської війни, що триває століттями. Проте, найгірше, що ми могли би зробити – покинути все, що робимо й цінуємо. Цього не станеться.
Освіта – це те, що формує наш світогляд, те, що виховує в нас критичне мислення вільних людей, те, що дає надію на світле майбутнє нам та нашим дітям. Ми сподіваємося, що освітній процес триватиме і дуже скоро повернеться до мирного стану.

Головне завдання школи − надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.
Педагогічним колективом забезпечується реалізація Державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального робочого плану з метою розвитку інтелекту, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури. У вересні 2021 року розпочалося пілотування Державного стандарту базової середньої освіти, і учні 5-х класів почнуть навчання за новим Державним стандартом із вересня 2022 року.
Освітній процес у закладі та повсякденне спілкування ведеться державною мовою.

Головними завданнями закладу освіти є:
- виховання громадянина України;
- формування особистості здобувача освіти, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
- забезпечення виконання вимог Державних стандартів базової середньої освіти, підготовка здобувачів освіти до подальшої освіти і трудової діяльності;
- виховання в здобувачів освіти поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
- забезпечення реалізації права здобувачів освіти на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, мов національних меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я здобувачів освіти;
- забезпечення соціального захисту здобувачів освіти, сприяння встановлення рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів, відповідно до їх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;
- реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття базової середньої освіти;
- створення передумов для соціальної адаптації, подальшої інтеграції в суспільство осіб з особливими освітніми потребами;
- формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.


1. Загальні відомості про заклад  

Комунальний заклад освіти – Керецьківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Керецьківської сільської ради.
Юридична адреса закладу освіти: село Керецьки, вул.Головна, 54, Хустський район, Закарпатська область, індекс 89334.
Статут школи затверджений рішенням п’ятої сесії VІІІ скликання Керецьківської сільської ради від 04.02.2021 року № 118.

Матеріально-технічна база закладу включає:
-    чотири окремі будівлі з:
-    навчальними приміщеннями;
-    майстернею для трудового навчання;
-    бібліотекою;
-    2 комп'ютерними класами;
-    кімнатою для інклюзивного навчання;
-    їдальнею;
-    пристосованим спортзалом;
-    спортивним майданчиком;
-    облаштованим укриттям на випадок повітряної тривоги в умовах воєнного стану, що вміщує 160 учнів у пристосованому приміщенні закладу освіти (колишня котельня) та 400 дітей у пристосованому підвальному приміщенні торговельного комплексу.

У закладі освіти  станом на 01.09.2021 року навчалося 567 учнів у 25 класах.

Відомості про рух учнів за 2021-2022 навчальний рік

Учнів за мережею станом на 01.09.2021
року    Прибуло учнів за 2021-2022 навчальний рік    Вибуло учнів за 2021-2022 навчальний рік    Учнів на кінець 2021-2022 навчального року станом на 07.06.2022
567    1    14    554

Під час онлайн-навчання в умовах воєнного часу здобували освіту в різних класах 28 учнів-переселенців, яким надалися довідки (тим, хто потребував) про результативність навчання.

2. Кадрове забезпечення  

У 2021/2022 навчальному році у школі працювало 69 педагогічних працівників й 26 працівників із числа обслуговуючого персоналу. 

Укомплектованість педагогічними кадрами

У закладі на початок 2021-2022 навчального року нараховувалося 69 педагогічних працівників. Із них: 4 сумісники; 6 педагогів перебували у частково оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.

Якісний склад учителів за педагогічним стажем

Стаж    К-ть педпрацівників
До 3-х років    8
Від 3 до 10 років    14
Від 11 до 20 років    17
Від 21 і більше    30
Усього     69

Розстановка педкадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. Усі педагогічні працівники школи мають фахову освіту, серед яких вищу педагогічну – 66, бакалавра – 2, молодшого спеціаліста – 1.

Якісний склад учителів за наслідками атестації
Учителів-спеціалістів – 8;
учителів ІІ категорії – 8;
учителів І категорії – 9;
учителів 9 тарифного розряду – 5;
учителів вищої категорії – 39; із них: зі званням «старший учитель» - 16;
                                             зі званням «учитель-методист» - 4
Як бачимо, більшість членів педколективу (39) мають вищу кваліфікаційну категорію, що свідчить про значний досвід роботи. Із них – 11 учителів-пенсіонерів. Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на достатньому рівні.

3. Атестація педагогічних працівників
Атестація педагогічних працівників школи проводиться з метою активізації творчої професійної діяльності вчителів. Стимулювання безперервної фахової  й загальної освіти, якісної роботи, підвищення відповідальності за результати освітньої діяльності, забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної праці проводиться відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та Положення про атестацію педагогічних працівників. 
Атестація у 2021/2022 навчальному році здійснювалась за затвердженим планом. Під час проведення атестації не було допущено порушень щодо дотримання Положення про атестацію. Випадків зниження в атестаційний період кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання не було. Безконфліктність організації й проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної й результативної роботи.

Планова атестація у 2021/2022 навчальному році включала 16 чоловік. За результатами атестації маємо 
Результати атестації педагогічних працівників
 Навчальний рік
    

Усього атестувалося
2021/2022    16
Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній  
 категорії «спеціаліст вищої категорії» та званню «старший учитель»    5    
Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній  
 категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння звання «старший учитель»    1    
Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній  
 категорії «спеціаліст вищої категорії»     4
Присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»
     3
Присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії»    1
Присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»    2

Атестація для вчителів є іспитом на компетентність, активізацією інноваційної здатності та необхідністю якнайповнішого надання якісних освітніх послуг. 

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Формування високого рівня професійної майстерності сприяють курси підвищення кваліфікації, які успішно проходять педагогічні працівники нашої школи відповідно до орієнтовного графіку, що затверджений ЗІППО та рішенням педагогічної ради.
Позитивні тенденції:
- практична направленість та предметна орієнтація курсової перепідготовки;
- зростання можливостей самопідготовки засобами інформаційних технологій.

4. Управлінська діяльність 

Управлінська діяльність здійснюється згідно з  річним планом роботи школи, планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у закладі й заснована на взаємодії всіх ланок і здобувачів освіти забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
Адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення стану викладання предметів та виконання навчальних планів, програм, перевірка класних журналів, щоденників тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань та освітніх досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни.
Уся освітня діяльність школи  висвітлюється на сайті закладу. Директором школи особисто контролюється робота шкільного сайту. Сайт оновлюється педагогом-організатором школи Андрелою Х.І. Проте заступникам директора школи потрібно й надалі здійснювати систематичний аналіз наповнюваності сторінок сайту інформацією щодо нормативно-правової бази та проведення освітніх заходів. 
Дирекцією школи у 2021-2022 навчальному році організовано навчання учнів за дистанційною формою в умовах воєнного часу. Досвід роботи як належну було відзначено на онлайн-нараді з керівниками закладів загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА від 04 лютого 2022 року.
 Проведено такі тематичні педради з метою виявлення результативності та недоліків в освітній діяльності:
 «Роль практичного психолога у роботі з важковиховуваними дітьми» (практичний психолог Батрин Т.І.); 30 грудня 2021 року; 
- «Виховання на цінностях – як один із ключових компонентів формування НУШ: від теорії до практики» (заступник директора Дочинець Н.В.); червень 2022 року.

5. Методична робота. Досягнення предметних методичних об’єднань

Упродовж 2021-2022 навчального року педагогічний колектив працював над упровадженням інноваційних технологій (особливо в умовах дистанційного навчання), забезпеченням організаційних умов для безперервного фахового вдосконалення та кваліфікації педагогів, над пошуком ефективних шляхів розвитку пізнавальної активності творчого мислення учнів. Проблемне питання, над яким працює педколектив навчального закладу, незмінне ‒ «Педагогічна творчість учителя ‒ запорука  гармонійного розвитку учня».
У школі діє система методичної роботи. До реалізації завдань її активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання  та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних  методичних об’єднань, наставниками молодих учителів, проводять відкриті уроки, виховні заходи, діляться досвідом роботи. 
У закладі продовжується робота над реалізацією методичної роботи через методичні об᾿єднання вчителів
початкових класів - керівник Федикович М.П.;
вихователів ГПД  - керівник Сакаль О.І.;
іноземних мов - керівник Русин Г.І.;
словесників - керівник Суплінчак Г.І.;
біології, хімії, основ здоров᾿я,  трудового навчання та фізкультури - керівник Грига В.В.;
математики, фізики та інформатики - керівник Ільницька М.В.;
історії та географії – керівник Куруц В.М.
Слід відзначити, що всі МО працювали згідно з планами роботи, затвердженими директором школи. На їх засіданнях розглядалися актуальні питання оволодіння сучасними методами викладання й виховання. Важливу роль у спрямуванні методичної роботи, формуванні професіоналізму вчителя та організації роботи над методичною темою відігравали засідання педагогічних рад.
Протягом минулих років пожвавилася робота щодо проведення предметних тижнів, хоча цьогоріч, як і минулого навчального року,  умови організації освітнього процесу були надзвичайно складними. Лідером щодо ефективності та дієвості й надалі залишається методичне об’єднання вчителів-словесників, м/о вчителів біології, хімії. Значного пожвавлення, оновлення та удосконалення, як і в минулі роки, потребує позакласна робота вчителів фізико-математичного циклу, вихователів ГПД, учителів історії і географії та вчителів іноземних мов. Іноземні мови надзвичайно важливі в процесі освітньої інтеграції. Учителі-іноземники повинні використовувати максимум творчого потенціалу, докладати неймовірних зусиль та наполегливої праці у різних формах роботи з учнями задля підвищення рівня їх знань.

У 2021-2022 навчальному році

 МО вихователів ГПД працювало над проблемою «Виховання в учнів морально-етичних загальнолюдських цінностей». 
Проведено:
відкрите виховне заняття на тему «Толерантність як запорука людяності»; 4-Б клас; вихователь Сакаль О.І. (28 грудня 2021 року);
узято участь у майстер-класі «Воскресни, писанко!»: учні 1-Б класу (вихователь Коваль М.І.), 3-А класу (вихователь Грига О.Д.), 3-Б класу (вихователь Кацавал М.В.); 
узято участь у фестивалі - конкурсі, присвяченому Дню матері (номінації «Малюнок» та «Вірш»: учні 4-А класу (вихователь Саморига М.В.) та 4-Б класу (вихователь Сакаль О.І.).

МО вчителів початкових класів працювало над проблемою «Використання інноваційних технологій із метою активізації діяльності учнів, розвитку особистості, підвищення якості знань в умовах упровадження нового державного стандарту початкової освіти».
Проведено:
відкритий урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» на тему «Що таке експеримент»; 2-Б клас; учитель Сакаль Н.М. (12 жовтня 2021 року);
відкритий урок із математики на тему «Порівняння числа і виразу»; 1-А клас; учитель Нитка М.В. (09 грудня 2021 року);
узято участь у фестивалі-конкурсі до Дня матері (травень 2022 року). У номінації “Читання поезії” (6-10 років) 3 місце виборов учень 1-Б класу Бучмей Олександр (учитель Федикович М. П.).

Результативність

- Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Прізвище, ім'я учня (учениці)    Клас    Місце    Прізвище, ініціали вчителя
Мотиль Михайло    3-В    ІІ    Ковбень І.В.
Грибанич Вероніка    3-Б    ІІІ    Сакаль Н.Д.
Ковач Дмитро    4-Б    ІІ    Дочинець М.І.
Сакаль Валентина    4-Б    ІІІ    Сивоус Т.І.

МО вчителів історії, правознавства, економіки та географії працювало над проблемою «Використання інноваційних технологій із метою підвищення результативності знань та покращення військово-патріотичного виховання учнівської молоді».
Проведено:
відкритий урок з географії на тему «»; 7-Б клас; учитель Віщак М.В. (09 листопада 2021 року); відкриті уроки вчителями Бучмей І.М. та Сивоусом В.М. будуть проведені у 2022-2023 навчальному році.

Результативність
1. Всеукраїнські олімпіади

Предмет    Прізвище, ім'я учня (учениці)    Клас    Місце    Прізвище, ініціали вчителя
Історія    Лемачок Тетяна    10    ІІІ    Куруц В.М.
Географія    Грибанич Антон    8    ІІІ    Сивоус В.М.
    Лемачок Тетяна    10    ІІІ    Сивоус В.М.
Правознавство    Іваниш Євгенія    9    ІІІ    Матіко П.М.

МО вчителів іноземних мов працювало над проблемою «Використання інноваційних форм роботи як засобу формування мовленнєвих компетентностей». Педагоги постійно підвищували якість своєї роботи та спрямовували її на практичне оволодіння учнями іноземних мов.
Проведено:
відкритий урок з англійської мови на тему «Шкільне життя. Розпорядок дня»; 3-В клас; учитель Буркуш О.І. (22 квітня 2021 року);

Результативність
1. Всеукраїнські олімпіади

Предмет    Прізвище, ім'я учня (учениці)    Клас    Місце    Прізвище, ініціали вчителя
Англійська мова    Зейкан Домініка    9    І    Буркуш О.І.
    Маровді Юліана    9    ІІ    Зейкан Р.І.
    Сакаль Євген    8    ІІІ    Русин Г.І.
    Слепко Валентина    8    ІІІ    Русин Г.І.
    Капуста Олександра    11    ІІІ    Буркуш О.І.
Німецька мова    Белей Неля    10    І    Шандро Д.І.
    Зейкан Домініка    9    ІІ    Шандро Д.І.
    Пальок Анжеліка    8    ІІ    Буркуш О.І.
    Пацан Неля    10    ІІ    Зейкан Р.І.
    Сакаль Вероніка    11    ІІ    Шандро Д.І.

1. Конкурси
- з англійської мови «Грінвіч»; узяло участь 15 учнів;
- із німецької мови «Орлятко»; узяло участь 16 учнів;
- із французької мови «Галлус»; узяло участь 5 учнів. 

МО вчителів-словесників працювало над проблемою «Проблемно-пошуковий метод навчання як шлях до активізації розумової діяльності учнів». 
Проведено:
відкритий урок із музичного мистецтва на тему «Музика Кавказу»; 4-Б клас; учитель Сакаль М.І. (24 листопада 2021 року); відкриті уроки вчителями Пацан Т.В. та Кікало Т.І. будуть проведені у 2022-2023 навчальному році.

Результативність
1. Всеукраїнські олімпіади

Предмет    Прізвище, ім'я учня (учениці)    Клас    Місце    Прізвище, ініціали вчителя
Українська мова і література    Белей Неля    10    ІІ    Сакаль Т.В.
    Іваниш Євгенія    9    ІІІ    Суплінчак Г.І., Андрела Л.В.
    Лемачок Тетяна    10    ІІІ    Сакаль Т.В.
    Нитка Оксана    11    ІІІ    Суплінчак Г.І.

1. Конкурси

- Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Прізвище, ім'я учня (учениці)    Клас    Місце    Прізвище, ініціали вчителя
Шмігельська Дарина    5    ІІ    Андрела Л.В.
Бучмей Ірина    7    ІІ    Андрела Л.В.
Сакаль Михаїла    5    ІІІ    Андрела Л.В.
Белей Ольга    7    ІІІ    Андрела Л.В.
Іваниш Євгенія    9    ІІ    Суплінчак Г.І.
Нитка Оксана    11    ІІІ    Суплінчак Г.І.
Белей Неля    10    ІІ    Сакаль Т.В.
Вориняк Л.    6    ІІІ    Сакаль Т.В.
Лемачок Тетяна    10    ІІІ    Сакаль Т.В.

- ХІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Прізвище, ім'я учня (учениці)    Клас    Прізвище, ініціали вчителя    Районний етап    Обласний етап
Дочинець Неоніла    7    Андрела Л.В.    І місце    ІІ місце

- обласний конкурс виразного читання «Всесвіт, гори і я», присвячений 80-річчю від дня народження лауреата Національної премії імені Т.Шевченка Петра Скунця.
Переможниця – Шмігельська Дарина; 5-А клас; учителька Андрела Л.В.;
- фестиваль-конкурс, присвячений Дню матері
І місце – Шмігельська Дарина; 5-А клас; учителька Андрела Л.В.;
ІІ місце – Зейкан Домініка; 9-Б клас; учителька Андрела Л.В.

Інші позакласні та позашкільні заходи:
- статті в газеті «Вісті Свалявщини» та на сторінках фейсбуку: 4 – учитель Маровді В.М.; 10 – учителька Андрела Л.В.;
- зустріч учнів 5-Б, 11-х класів із головою Закарпатської спілки письменників Кузаном В.В.; учитель Маровді В.М.;
- підготовлено добірку віршів «Україна… Війна… Біль…»; учителька Андрела Л.В.;
- підготовлено відеочитання:
 новели М.Дочинця «Миколай» (учні 5-А класу: Зозуляк А., Шмігельська Д., Брич Т.); 
віршів Л.Андрели «І знов весна…» (учні 5-А класу: Шмігельська Д., Брич Т.);  «Якось наснилось» (учениця 5-А класу Шмігельська Д.); «Найдорожча людина» (учениця 9-Б класу Зейкан Д.) – учителька Андрела Л.В.
 
МО вчителів біології, хімії, основ здоров᾿я, трудового навчання та фізкультури, працювало над проблемою «Впровадження інноваційних технологій у процес навчання й виховання учнів». 
Проведено:
        відкритий урок із біології на тему "Різноманітність та практичне значення комах"; 7-А клас; учитель Грига Т.М. (листопад 2021 року). Відкритий урок із хімії (учитель Варга І.І.) перенесено у зв’язку з воєнним станом.

Результативність
1. Всеукраїнські олімпіади

Біологія    Прізвище, ім'я учня (учениці)    Клас    Місце    Прізвище, ініціали вчителя
    Маровді Юліана    9    ІІІ    Грига В.В.
    Грига Вероніка    8    ІІІ    Грига Н.М.
Хімія    Вориняк Василь    9    ІІІ    Варга І.І.
    Маровді Юліана    9    ІІІ    Варга І.І.
    Нитка Оксана    11    ІІІ    Варга І.І.
Екологія    Лемачок Тетяна    10    ІІ    Грига В.В.
Трудове навчання    Сакаль Яна    8    І    Зайкіна М.І.
    Лижечко Вероніка    10    ІІІ    Грига Н.М.
    Сакаль Вероніка    11    ІІ    Грига Н.М.
    Капуста Олександра    11    ІІІ    Грига Н.М.
    Грибанич Антон    8    ІІІ    Крещук В.А.
    Вориняк Василь    9    І    Крещук В.А.
    Грига Іван    10    ІІ    Крещук В.А.
    Гебеш Максим    11    ІІ    Крещук В.А.

1. Конкурси

- Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів - 2022»; усі вчителі біології;
- Всеукраїнська акція «Годівничка»; учителька Грига В.В.;
- конкурс на кращий малюнок «Зоологічна галерея»; учителька Грига Н.М.;
- Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім»; підготовлено відеоролик; учитель Грига В.В.. 
Проведено свято осені.

Результативність роботи учителів фізичної культури
1. Змагання першості ОТГ з футболу: ІІ місце; участь учнів 6-11 класів; учителі – Сакаль М.М., Масланич Н.В.;
2. Змагання першості ОТГ з волейболу: ІІ місце; участь учнів 6-11 класів; учителі – Сакаль М.М., Масланич Н.В.;
3. І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»); І місце в номінації «Кушницький бункер»; участь учнів 7 – 9 класів; учителі – Сакаль М.М., Масланич Н.В., Бучмей М.І.

МО вчителів математики, фізики та інформатики працювало над проблемою «Диференціація навчання математики, фізики та інформатики; значення індивідуальної роботи з учнями». Учителі розуміють, що, здійснюючи індивідуальний підхід до учнів, вони краще розвивають нахили та математичні здібності дитини.
Відкриті уроки, які не були проведені цьогоріч у зв’язку з дистанційним навчанням, будуть проведені у 2022-2023 навчальному році такими вчителями: Куліш Т.В., Коваль І.І., Вориняк Н.В.
                                                        Результативність
1. Всеукраїнські олімпіади

Предмет    Прізвище, ім'я учня (учениці)    Клас    Місце    Прізвище, ініціали вчителя
Математика    Бучмей Сергій    7    ІІ    Вориняк Н.В.
    Вориняк Василь    9    ІІ    Сакаль В.В.
Інформатика    Вориняк Василь    9    І    Вориняк Н.В.
Інформаційні технології    Вориняк Василь    9    І
ІІ (обласний етап)    Вориняк Н.В.
Фізика    Вориняк Василь    9    ІІ    Коваль І.І.

- Участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з математики «Всеосвіта Осінь – 2021»; учителька Білас Н.В.:
ІІ місце – Сай Марія (5-Б клас); Брич Тетяна (5-А клас);
ІІІ місце – Бабич Вікторія та Шмігельська Дарина (5-А клас);
                  Грига Анатолій та Грига Захар (5-Б клас);
- участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з інформатики «Всеосвіта Осінь – 2021»; учителька Білас Н.В.:
ІІ місце – Сакаль Юрій (5-Б клас);
ІІІ місце  ̶  Грига Анатолій (5-Б клас).

Загальна результативність
ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів у 2021-2022 н.р.
у порівнянні з іншими закладами ОТГ

№     Заклади освіти Керецьківської ОТГ    Кількість місць    Усього призових місць
        І    ІІ    ІІІ    
1    Керецьківський ЗЗСО
І-ІІІ ступенів    6    15    17    38
2    Березниківський ЗЗСО
І-ІІІ ступенів    6    12    15    33
3    Кушницький ЗЗСО
І-ІІІ ступенів    3    15    10    28
4    Лисичівський ЗЗСО
І-ІІІ ступенів    1    7    9    17


Основне, що треба пам’ятати педагогам усіх методичних об᾿єднань: лише ті вчителі, які зорієнтовані на досягнення та постійне самовдосконалення, професійно мобільні, компетентні, здатні реалізовувати найсміливіші новаторські ідеї, відкриті для нового та готові до змін, є рушійною силою новацій в освіті, провідниками ідей Нової української школи.


                                           6. Робочі навчальні плани. 
                          Використання в роботі типових освітніх програм

У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив школи працював над розв’язанням завдань, поставлених у річному плані. Викладання навчальних предметів здійснювалося у відповідності до освітньої програми школи, робочого навчального плану школи на 2021-2022 навчальний рік, чинних програм Міністерства освіти і науки України.  Заступником директора школи з навчальної роботи Маровді В.М.  здійснювався аналіз виконання навчальних програм, вивчалася система роботи вчителів, зокрема тих, які підлягали черговій атестації, контроль за веденням класних журналів та чинної шкільної документації.
    Робочі навчальні плани на 2021-2022 навчальний рік були складені на основі типових освітніх програм: 
для 1-2х класів – (Держстандарт початкової освіти 2018 р.), затвердженими наказом МОНУ від 08.10.2019 №1272;
для 3х класів – (Держстандарт початкової освіти 2018 р.), затвердженими наказом МОНУ від 08.10.2019 №1273;
для 4-х класів – (Держстандарт початкової освіти 2011 р.) за Типовими освітніми програмами загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня, таблиця 1, затвердженими наказом МОН України  від 20.04.2018 № 407;
 для 5х-9х класів – за Типовими освітніми програмами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018  № 405, таблиця1;
для 10-11х класів – за Типовими освітніми програмами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018 № 408.
 Робочий навчальний план складено відповідно до затвердженої у закладі освітньої програми: 
– для 1-А, 1-Б, 2-А, 2-Б, 2-В, 3-А, 3-Б, 4-А, 4-Б класів навчальний план для  закладів загальної середньої освіти І ступеня з навчанням українською мовою (за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна);
– для 6-х-9х класів навчальний план для закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня з навчанням українською мовою;
– для 10-х-11х класів навчальний план для закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня.
Години  варіативної складової Типових навчальних планів у 1-4х класах передбачено на індивідуальні консультації: 1-А, 1-Б; 2-А, 2-Б, 2-В; 3-А, 3-Б; 4-А, 4-Б, 4-В – по 1 годині. У 5-9х класах – на факультативні заняття з української мови, біології,історії, географії, фінансової грамотності, МАН – по 1 годині; у 10-11х класах – по 2 години для вивчення математики, по 1 годині для вивчення української мови, історії, біології.
  Інклюзивні класи: 2-Б, 3-Б, 4-Б, 8-А  класи.
  Індивідуальне навчання  4-А класс.
Кількість письмових та усних контрольних робіт відповідала вимогам наказу МОН України «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів» та методичним рекомендаціям МОН України щодо вивчення навчальних предметів.
            Матеріал з усіх предметів вивчався послідовно; кількість годин, визначених на кожну тему відповідає календарному плануванню. Відставання у межах 2-3 уроків у зв’язку зі святковими днями.
У  2021-2022 навчальному році у зв`язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, та з воєнним станом, запровадженим в Україні з 24.02.2022, певні періоди навчання відбувались дистанційно із використанням можливостей Інтернету (соціальні мережі, навчальні канали, онлайн уроки тощо). В основному із поставленими дистанційним навчанням завданнями і учні, і вчителі справились задовільно.

7. Освітня діяльність учнів. Результати ДПА (у формі ЗНО) 

 На сучасному етапі педагогічний колектив закладу вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Серед пріоритетних питань роботи школи найвищим пріоритетом було й залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.
Отже, представляю учнівський колектив нашого закладу та навчальну діяльність учнів.

 
 
Усього – 567 учнів, із них – 37 відмінників, що становить 10,8 % від загальної кількості учнів 5-11 класів; учні 1-4-х класів оцінювалися вербально.

Результати ДПА (у формі ЗНО)

У 2021-2022 навчальному році завершили здобуття повної загальної середньої освіти 31 випускник. 
Відповідно до наказу МО і науки України № 290 від 01.04.2022 року «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року» та наказу МО і науки України № 434 від 12.05.2022 року «Про організацію та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту» зовнішнє підсумкове оцінювання складала 1 випускниця  ̶  Нитка Оксана Іванівна. 
Результати:
українська мова – 174 бали;
математика – 159 балів; 
історія України – 156 балів.
Середній бал – 163, 5 балів.

8. Інклюзивне навчання

Для дітей з особливими потребами організовано індивідуальну форму навчання (двоє учнів) та інклюзивне навчання (четверо учнів). Питання інклюзії відіграє важливе значення в аспекті створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами.
На початок навчального року у закладі видано накази «Про організацію інклюзивного навчання», «Про створення Команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами». До Команди супроводу дітей із ООП входять працівник інклюзивно-ресурсного центру, заступник директора з освітньо-виховної роботи закладу, класні керівники, асистенти учителів, практичний психолог, логопед, учителі-предметники,  батьки.
На кожного учня з інклюзивним навчанням оформлено портфоліо, розроблено індивідуальну програму розвитку, складено розклад корекційно-розвиткових занять, затверджено персональний склад Команди психолого-педагогічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами. Розклад уроків у класах з інклюзивним навчанням складено відповідно до робочих навчальних планів з урахуванням індивідуальних особливостей учнів з особливими освітніми потребами та гігієнічних вимог.
Особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу дітей із особливими освітніми потребами забезпечували асистенти вчителя 2-Б класу Бучмей Марина Василівна, 3-Б класу – Штефко Наталія Василівна, 4-Б класу – Сакаль Оксана Іванівна, 8-А – Віщак Марина Василівна. Вони допомагали в організації освітнього процесу в класах з інклюзивним навчанням; надавали допомогу учням з особливими освітніми потребами в організації робочого місця; організовували спільно з іншими педагогічними працівниками інклюзивне освітнє середовище в класі; проводили спостереження за дитиною під час освітнього процесу; допомагали концентрувати увагу, сприяли формуванню саморегуляції та самоконтролю учня з особливими освітніми потребами; забезпечували безпечні умови навчання, виховання та праці; залучення учнів з особливими освітніми потребами до позакласних заходів; працювали в партнерстві з учителем з метою виконання освітньої програми для досягнення учнями класу результатів навчання, формування компетентностей; забезпечували спільно з учителем єдність навчання, виховання і розвитку учнів.
Корекційно-розвиткові заняття з учнями проводилися з урахуванням індивідуальних особливостей дітей, вимог Типових навчальних планів та рекомендацій інклюзивно-ресурсного центру відповідно до розкладу, затвердженого директором. Кількість годин для проведення корекційно-розвиткових занять передбачено в індивідуальному навчальному плані кожного учня. До проведення корекційно-розвиткових занять з учнями інклюзивних класів залучені фахівці з відповідною вищою фаховою освітою: логопед-дефектолог Андрела Христина Іванівна, практичний психолог Батрин Тетяна Володимирівна та вчитель лікувальної фізкультури Штефко Наталія Василівна, які надавали послуги з корекції розвитку, розвитку мовлення, лікувальної фізкультури-ритміки.
Діти з особливими освітніми потребами, які навчалися в інклюзивних класах, були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. 
Учителі та діти забезпечені ігровими, допоміжними матеріалами для корекції розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Для корекційно-розвиткових занять у ресурсній кімнаті знаходяться дидактичні матеріали та ігри: навчально-методичні й наочно-дидактичні посібники для корекційно-розвиткових занять – гра «Ерудит», «Хто Я», магнітна гра «Запам’ятай», набори «Вундеркінд з пелюшок», демонстраційний матеріал «Тварини різних широт», картки з розвитку зв’язного мовлення, довідники-тренажери, логопедичне лото «Асоціації»тощо.
Для регуляції емоційної сфери та психологічного розвантаження в інклюзивно-ресурсній кімнаті знаходиться портрет «Емоції», іграшки «Антистрес», дидактичний набір «Емоції» тощо.
Для підвищення професійного рівня педагогічних працівників щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання адміністрація забезпечувала фахівцям можливість навчатись. 
На підсумковому засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП (31.05.2022, дистанційний формат) було обговорено рівень навчальних досягнень, рівень сформованості соціальних, комунікативних та адаптивних життєвих навичок дітей з ООП, проведено аналіз результативності корекційно-розвиткових занять, озвучено  інші проблемні питання та шляхи їх вирішення. Учасники засідання обмінювалися результатами спостережень та інформацією про сильні та слабкі сторони розвитку дітей, проаналізували ефективні методи роботи. 
Враховуючи «Порядок організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти» від 15 вересня 2021 року № 957, команда психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП вирішила залишити без змін рівні підтримки для всіх учнів з ООП Керецьківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

9. Учнівський колектив. Соціальний паспорт школи 

         У своїй роботі педагогічний колектив закладу керується нормативними документами щодо соціального захисту дитини та охорони дитинства – Законом України «Про охорону дитинства». 
Із метою своєчасного виявлення, здійснення контролю за умовами життя та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також захисту прав та інтересів дітей, які потребують допомоги держави, педагогічний колектив закладу виконує відповідну роботу.
 На початку навчального року з метою обліку дітей та сімей, які потребують соціальної підтримки, складаються соціальні паспорти класів та соціальний паспорт школи. Кількість дітей у списках учнів пільгових категорій на початок 2021-2022 навчального року становить:
Діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування, ‒ 2 учні.
Діти учасників АТО ‒  2 учні.
Діти-інваліди дитинства ‒ 11 учнів.
Діти з багатодітних сімей ‒ 121 учень.
Діти з малозабезпечених сімей ‒ 14 учнів.
Діти з неповних сімей ‒ 11 учнів.
Діти-соціальні сироти ‒ 27 учнів.

   Ці діти перебувають у центрі уваги  педагогічного колективу школи. За бюджетні кошти в цьому навчальному році харчувалися 25 дітей, зокрема: діти-сироти; діти-інваліди;  малозабезпечені; діти, батьки яких є учасниками АТО.
Треба відзначити, що діти пільгових категорій мали можливість безкоштовно відвідувати гуртки, екскурсії, вистави та концерти. 
 


 10. Виховна та позакласна робота 

Виховна робота освітнього закладу спрямована на піднесення національно-патріотичного виховання школярів, мета якого – виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді потреби та уміння жити в громадському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної культури. Уся виховна діяльність проводилася згідно з річним планом роботи школи та планів класних керівників і підпорядковувалася проблемі формування особистості учня з урахуванням основних орієнтирів виховання. 


 

    Плани  виховної роботи у всіх класах складено на основі програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», програми «Нова українська школа у поступі до цінностей», «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді».
       Орієнтири передбачають залучення учнів до різних форм творчої та суспільно корисної діяльності, зокрема:
  ‒ пізнавальної;
  ‒ оздоровчої;
  ‒ трудової;
  ‒ художньо-естетичної;
  ‒ спортивної;
  ‒ культурної;
  ‒ екологічної.

Перший орієнтир виховання : ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави. 
У рамках його проведено: 
•      Свято Першого дзвоника (02 вересня  2021 року).
•     Міжнародний день миру (24 вересня 2021 року): малюнок на асфальті, конкурс плакатів, віршів і пісень про мир.
•     День пам’яті жертв Бабиного Яру (28 вересня 2021 року).
•     День Гідності та Свободи (21 листопада 2021 року).
•     День пам’яті жертв Голодомору в Україні (27 листопада 2021 року). 
•     День Соборності України (22 січня 2022 року).
•     День Єднання (16 лютого 2022 року).
•     Флешмоб “За мир!” (17 березня 2022 року).
•     Участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Середня вікова група ‒ рій «Патріоти» посіли І місце серед учасників шкіл Керецьківської ТГ  (06-07 травня 2022 року).

Другий орієнтир виховання:  ціннісне ставлення особистості до праці та природи.
У рамках його проведено:
•    нагородження колишнього учня 11-А класу Титинця Василя сертифікатом на рік безкоштовного навчання відповідно до програми “За   чисте довкілля”.
•    екскурсію в аквапарк “Карпатія” з учнями 7-А класу за І місце в проєкті «Зробимо це разом!» (збирання та сортування твердих побутових відходів). 
•    участь у Міжнародній соціально - екологічній акції Всесвітнього дня прибирання "World Cleanyp Day" (19 вересня 2021 року).
•    Екскурсії в природу учнів 5-А  та 7-А класів (осінь-зима).
            Свято осені серед учнів 5-7 класів: шкільна виставка виробів із природніх матеріалів, овочів і фруктів, захист робіт (03 листопада 2021 року)

Третій орієнтир виховання:  ціннісне ставлення до культури й мистецтва.
У рамках його проведено: 
     екскурсію учнів 5-А,В класів у «Динопарк» (жовтень 2021 року).
     конкурс «Новорічна композиція» (16 грудня 2021 року). На обласному етапі учні нашої школи отримали І місце в номінації “Новорічна картина” — Кацавал М.В. та  І місце в номінації “Новорічний віночок” — Сай Н.І.
     майстер-клас із  писанкарства, виготовлення великодніх писанок у різних техніках, де було залучено 24 діток внутрішньо переміщених осіб (20 квітня 2022 року).

Четвертий орієнтир виховання:  ціннісне ставлення до праці.
У рамках його проведено:
•      прибирання шкільної території (систематично).
•     Всесвітній день прибирання (вересень 2021 року).

П᾿ятий орієнтир виховання:  ціннісне ставлення до себе.
У рамках його проведено:
•     акцію “Милосердя” (24-30 вересня 2021 року);
•    місячник “Увага! Діти на дорозі” (12 вересня 2021 року);
•    виховна година в 5-А класі (кл.керівник Андрела Л.В.) на тему “Яка вона, справжня дружба?”;
•     поетичне вітання п’ятикласників-іменинників (кл.керівник Андрела Л.В.); 
•    привітання учнями вчителів-пенсіонерів за плідні роки праці на освітянській ниві (30 вересня 2021 року);
•     відкрита виховна година в 7-А класі на тему “Відкриття та винаходи українців, які змінили світ”. Кл.керівник Дочинець Н.В. (06 грудня 2021 року);
•     відкрита виховна година в 6-Б класі на тему “Твої права та обов’язки”. Кл.керівник Сакаль М.І. (17 грудня 2021 року);
•     плетіння маскувальних сіток для ЗСУ (лютий-березень 2022 року);
•     навчання стрільби по мішені (лютий 2022 року);
•     фестиваль-конкурс, присвячений Дню матері, (03-15 травня), у якому учні  взяли участь у трьох номінаціях і отримали відповідні нагороди, а саме:
 -  в номінації «Читання поезії» (6-10 років) I місце виборола Мигович Діана Василівна (учениця 5-В класу) і III місце – Бучмей Олександр Мирославович (учень 3-В класу);
- у номінації«Читання по6езії» (11-13 років) І місце посіла Шмігельська Дарина  Марківна (учениця 5-А класу);
- у номінації «Читання поезії» ( 14-15 років) II місце отримала Зейкан Домініка Вікторівна (учениця 9-Б класу);
- у номінації «Малюнок» (14-16 років) I місце – Крещук Марія Олександрівна (учениця  Керецьківського ЗЗСО I-III ступенів/переселенка).
•     участь в обласному конкурсі виразного читання «Всесвіт, гори і я», присвяченому 80-річчю від дня народження  лауреата Шевченківської премії П.Скунця. І місце - Шмігельська Дарина учениця 5-А классу (учитель Андрела Л.В.);
•     цикл бесід “Обережно! Вибухонебезпечні предмети”.

    Приємно, що саме в нашому закладі організовано єдиний у громаді учнівський хор. Його учасники  систематично беруть участь у всіх заходах, які проводяться у Керецьківській ОТГ.
 Усі учні школи протягом навчального року взяли участь у таких акціях: «Милосердя», «Від серця до серця», «На крилах мрії», «Допоможи безпритульним тваринам», «Збережи довкілля», «Зелена планета», «Толока», «Ми ‒ за чисте довкілля», «Допомога самотнім та малозабезпеченим мешканцям нашого села». 


Волонтерська робота
        При  Керецьківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів працює волонтерський загін «Барви добра», керівником якого є вчитель Дочинець М.І., а старостою ‒ Нитка Оксана, учениця 11-А класу (вона ж і голова учкому).
Основними напрямками роботи  волонтерського загону «Барви добра» є:
1.    «Я і навколишнє середовище»
    Активісти волонтерського загону школи доглядають за  територією, де знаходиться пам'ятник воїнам-односельчанам, таким чином висловлюючи подяку тим, хто віддав життя за мир на землі.    
2.    «Я і людина»
    Це допомога учнів старим та самотнім жителям нашого села. 
    Щорічний збір картоплі та розвіз її інвалідам та малозабезпеченим  жителям нашого села.
    Це допомога вчителям-пенсіонерам, вітання їх із професійним святом, запрошення на урочистості.
    Щорічні зустрічі зі старожилами нашого села напередодні Дня людей похилого віку. 
3.    «Я і природа»
- Прибирання  узбіччя доріг нашого села від сміття.
- Систематичне прибирання  шкільної території.
   У школі налагоджена й гурткова робота. Працює 9 гуртків: вони допомагають підвищувати інтерес до окремих предметів та сприяють розвиткові мистецьких здібностей учнів.

Під час воєнного стану педагогами, учнями, батьками:
було організовано збір гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб;
налагоджено плетіння маскувальних сіток для потреб ЗСУ;
серед учнів проведено конкурс малюнків, які були надіслані воїнам ЗСУ;
зібрано кошти для придбання позашляховика для потреб ЗСУ (інформація додається). 

БЛАГОРОДНА СПРАВА

Ідея про конкретний вагомий внесок у нашу ПЕРЕМОГУ виникла у директора Керецьківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, волонтера Василя Васильовича Андрели. Саме він ініціював збір коштів, зайнявся всіма організаційними питаннями, безпосередньою доставкою автомобіля для ЗСУ з Європи.
Гроші здавали педагоги, техпрацівники, батьки та учні рідного закладу. Протягом короткого часу було зібрано 72 985 гривень і 1000 чеських корун. Долучилася й рідна сестра нашого воїна-земляка Михайла Прудивуса, який відстоює нашу свободу у боротьбі з орками з 2014 року. Ірина Качараба разом із чоловіком Мар'яном пожертвували 40 тисяч гривень для придбання автомобіля.
Окрему вдячність хочеться висловити чоловікові вчительки хімії Наталії Михайлівни  Василю Михайловичу Ковалю, який спільно з директором закладу освіти  доклав чимало зусиль для пошуку відповідного автомобіля.
Причетність щодо організації доставки джипа (оформлення документації перевезення авто через кордон громадською організацією) виявила й помічниця народного депутата М.М.Лаби Наталія Зейкан.
Заправив автомобіль перед виїздом на передову підприємець Ярослав Дворський.
Доречно озвучити суму внесків причетних до цієї благородної справи і висловити їм щиру вдячність (конкретна інформація по прізвищах розміщена на сайті закладу освіти).
Дирекція Керецьківського ЗЗСО – 3 000 гривень;
учителі Керецьківського ЗЗСО  – 14 100 гривень;
техпрацівники закладу – 3 500 гривень;
учнівсько-батьківський колектив – 32 385 гривень + 1000 корун;
профспілка закладу – 20 000 гривень.
P.S. На цей час із допомогою Василя Васильовича Андрели було доставлено з-за кордону вже п'ять  автомобілів, які прислужаться на фронті  воїнам ЗСУ. 
Липень 2022


 
11. Робота практичного психолога 
Робота була організована відповідно до плану й проводилась за такими напрямками: діагностика, профілактика, просвіта, корекція, консультування. 
Метою роботи було: надання психологічної допомоги всім учасникам освітнього процессу; підвищення адаптативних можливостей учнів до умов навчання; створення сприятливих умов для всіх учасників освітнього процесу.
Проведено діагностику готовності учнів до навчання в НУШ з 02.09 по 13.09; діагностику рівня адаптації учнів до умов навчання у середній ланці протягом вересня-жовтня, результати якої були озвучені на батьківських зборах у 5-х класах закладу; діагностику рівня адаптації учнів 1-А та 1-Б класу до умов навчання у НУШ протягом жовтня-листопада. Результати засвідчили, що більшість учнів має середній рівень адаптації до умов навчання, лише декілька  ̶   високий. Низького рівня адаптації не виявлено. Це свідчить про успішну адаптацію дітей до умов навчання у школі.
    У рамках 16 днів проти насилля було проведено ряд просвітницько-профілактичних занять з учнями школи на такі теми, як: “ Ми проти насилля” (3-Б),   ,,Безпечний інтернет” (7-В), “ Торгівля людьми” (7-Б та 8-А), “ Молодь проти СНІДу» (8-Б та 9-Б), “ Ми за світ без насилля” (7-А та 9-А).
Що ж до напрямку консультування у середній ланці були проведені заняття-бесіди та заняття з елементами тренінгу з метою розвитку в учнів таких якостей, як доброзичливість, терплячість, доброта, емпатія, толерантність на теми (“Вчимося бути толерантними”,“ Ми маємо право, але про обов`язки не забуваємо”,“ Ми можемо бути корисними”) та заняття з дітьми початкових класів із метою розвитку уваги, логічного мислення, спостереження, здатності бути відповідальним на теми (“ Увага, діти на дорозі”, “ Світ кмітливих та спостережливих”).
Корекція. Протягом року особлива увага приділялася учням з особливими освітніми потребами. Проводилися корекційно-розвиткові заняття з дітьми під час інклюзивного навчання, а також заняття з учнем, який навчається за індивідуальною формою. Усі проблеми  та результати моніторингу досягнень учнів з ООП розглядалися на засіданні команди супроводу дітей з ООП в очно-дистанційному форматі.
Протягом року проводилася робота з учнями, схильними до порушень дисципліни. Робота велася як індивідуально, так і в групах у формі бесід із метою розвитку дисциплінованості, поваги до старших, розвитку почуття гідності. Актуальною була тема, присвячена профілактиці таких шкідливих звичок, як паління, алкоголь та наркотики. 


11. Організація харчування учнів закладу 
Якісне і здорове харчування дітей – одна із умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Школа, у якій дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування. Завдання нашого закладу – не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб дітям хотілося харчуватися у шкільній їдальні. Із цією метою адміністрація школи постійно контролює належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних вимог. Своїм підписом керівник засвідчує наявність щоденного меню, здійснює контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, за умовами їх зберігання, дотриманням термінів реалізації і технології виготовлення страв.
Організація харчування у закладі здійснюється відповідно до нормативно-правових документів: Законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст. 22), «Про охорону дитинства (ст. 5), постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», іншими нормативними документами. 
Для організації харчування залучено суб’єктів підприємницької діяльності Попович В.І., Зеленько М.М. та Титинець В.М., із яким було укладено договір щодо доставки продуктів із січня 2022 року.
Харчування здійснювалося кухарями Григою М.В. та Кіш Л.М. Працівники їдальні забезпечені засобами індивідуального захисту. Вони стежать за термінами й умовами зберігання, реалізації продуктів та дотриманням питного режиму. Меню щоденно вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна.
У 2021-2022 навчальному році харчування було організовано для 165 учнів початкової школи за батьківську плату та безкоштовно  − для 25 дітей пільгових категорій. 
У школі режим харчування тісно пов’язаний із режимом дня. Учні початкових класів харчуються після 4-го та 5-го уроків (відповідно до затвердженого графіка харчування), учні пільгових категорій 5-11х класів – після 6 уроку. 
Харчування учнів організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджується держпродспоживслужбою. Ціна обіду становить 22 гривні. При складанні меню враховані всі поради шеф-повара Євгена Клопотенка. Їжа не тільки смачна, але й корисна. Задля її  приготування за новими технологіями потрібно придбати мікрохвильову піч, плиту для підігріву при роздачі. Посуд теж потребує оновлення (потрібні нові каструлі, тарілки, чашки для чаю, ложки та виделки). Як би хотілося побачити в шкільній їдальні нові столи та стільці!
   

12. Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності 

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Із працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів із питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться також з учнями закладу. Класні керівники проводять  бесіди з питань безпеки життєдіяльності, у класних журналах фіксують проведення інструктажів. Кабінети інформатики, хімії, фізики, трудового навчання, спортивна зала мають відповідну документацію з питань безпеки життєдіяльності. 
Упродовж  навчального року класними керівниками проводилися бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки побутового травматизму; додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки, проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності і охорони праці під час проведення екскурсій, участі дітей у спортивних заходах. 
Війна внесла свої корективи до тематики бесід із техніки безпеки. У всіх класах класоводами та класними керівниками проведені інструктажі онлайн з тем «Заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів», «Обережно, вибухонебезпечні предмети», «Правила поводження з такими предметами» тощо. Техпрацівниками та педагогами закладу облаштовані приміщення для укриттів на момент повітряної тривоги.
Напередодні літніх канікул з учнями проведені також первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед учнів та їх батьків проведено також роз’яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров‘я дитини водного балансу тощо.
 Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх. У школі встановлено відеоспостереження, наявні засоби пожежогасіння. 
У ЗЗСО створені умови для здорового та якісного харчування: належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні; дотримання санітарно-гігієнічних вимог приміщень для приготування їжі; столи, стільці, місця для видачі готових страв є чистими та регулярно миються. Школа забезпечена в повному обсязі дезинфікуючими засобами. 

13. Матеріальна база закладу та фінансова діяльність

Щорічно покращується матеріальна база школи. Упродовж 2021-2022 навчального року за бюджетні кошти встановлено в основному корпусі 102 вікна та 34 двері за програмою «Спроможна школа для кращих результатів». 
За програмою НУШ  придбано необхідні меблі (парти та стільці),  дидактичні матеріали та комп’ютерне обладнання.
 Для ремонту закладу закуплено будівельні матеріали, інструменти, а також канцтовари, медикаменти, обладнання для ресурсної кімнати. 
Проведено ремонт вбиралень, коридорів у всіх корпусах, їдальні, встановлено витяжку на кухні, оновлено фасад входу у заклад.
Із допомогою батьківських комітетів здійснено ремонтні роботи в кабінетах. 

Протягом 2021-2022 навчального року використано

1. Видатків на оплату праці:
- педперсоналу – 10184666, 8 гривень;
- техперсоналу – 2038778, 08 гривень.
Загально: 12223444, 88 гривень.

2. Податків на зарплату:
- педперсоналу – 2298477, 04 гривень;
- техперсоналу – 473346, 11 гривень.
Загально: 2771823, 15 гривень.

Протягом 2021-2022 навчального року витрачено на

1.    Водопостачання – 6329, 28 гривень.
2.    Електроенергію – 207628, 43 гривень.
3.    Газопостачання – 241288, 07 гривень.
4.    Оплату послуг – 32650, 08 гривень.
5.    Диретезацію – 4200 гривень.


 

План    258 100,00     258 100,00     25 000,00     31 000,00     0,00     10 000,00     22 500,00     20 500,00     45 000,00     15 000,00     80 000,00     0,00     0,00     9 100,00                 
Залишок по плану    37 798,89     52 311,59     25 000,00     44 470,00     44 470,00     54 470,00     76 970,00     89 421,60     82 618,59     81 536,59     65 936,59     65 936,59     43 211,59     52 311,59                 
Договір №    Назва    Одержувач    Сума    Залишок    Січень    Лютий    Березень    Квітень    Травень    Червень    Липень    Серпень    Вересень    Жовтень    Листопад    Грудень    Дата дог.    Пейменс    Прозорро    Рах.
1    Дизпаливо    ТОВ 'Боржава ТЕКС'    64 900,00     0,00          10 000,00                                   54 900,00                    21.01    27.01    23.01    46
26    Ел. ключі СДО Казна    ТОВ 'Аладдін сек'юріті солюшенс'    1 530,00     0,00          1 530,00                                                       16.02    17.02    16.02    46
46    Шурупи по дереву    Маровді Алла Василівна    900,00     0,00                              900,00                                   13.06    15.06    13.06     
68/49    Журнали    ТЗДВ 'ПАТЕНТ'    7 148,40     0,00                              7 148,40                                   22.06    23.06    22.06     
43    OSB плита    Маровді Алла Василівна    27 000,00     0,00                                   27 000,00                              04.07    05.07    04.07     
44    Вапно    Маровді Алла Василівна    2 860,00     0,00                                   2 860,00                              04.07    05.07    04.07     
45    Замінник ротбант    Маровді Алла Василівна    3 350,00     0,00                                   3 350,00                              04.07    05.07    04.07     
47    Фарби    Маровді Алла Василівна    4 906,00     0,00                                   4 906,00                              04.07    05.07    04.07     
32    Коліна     ФОП Попович Василь Васильович    8 604,10     0,00                                   8 604,10                              22.03               
36    Госп. Товари    ФОП Попович В.В.    987,00     0,00                                   987,00                              22.03               
29    Відро    ФОП Попович В.В.    166,00     0,00                                   166,00                                              
37    Лист. оцинк.    ФОП Попович В.В.    970,00     0,00                                   970,00                                              
38    Дюбеля    ФОП Попович В.В.    312,31     0,00                                   312,31                                              
30    Мішки    ФОП Попович В.В.    227,40     0,00                                   227,40                                              
31    Замок    ФОП Попович В.В.    329,90     0,00                                   329,90                                              
35    Лампа    ФОП Попович В.В.    638,00     0,00                                   638,00                                              
34    Вимикач    ФОП Попович В.В.    75,80     0,00                                   75,80                                              
33    Рукавиці    ФОП Попович В.В.    98,70     0,00                                   98,70                                              
54    Емаль    ФОП Попович В.В.    436,40     0,00                                   436,40                              26.07    27.07    27.07     
53    Граблі    ФОП Попович В.В.    471,20     0,00                                   471,20                              26.07    27.07    27.07     
52    Вапно    ФОП Попович В.В.    215,10     0,00                                   215,10                              26.07    27.07    27.07     
51    Штукатурка    ФОП Попович В.В.    155,10     0,00                                   155,10                              26.07    27.07    27.07     
55    Вапно    Шипович Віталія М.    2 000,00     0,00                                        2 000,00                         08.08    09.08    08.08     
56    Цемент    Шипович Віталія М.    8 332,00     0,00                                        8 332,00                         08.08    09.08    08.08     
58    Цемент    Грибанич Василь І.    2 750,00     0,00                                        2 750,00                         08.08    09.08    08.08     
57    Пісок    Грибанич Василь І.    3 000,00     0,00                                        3 000,00                         08.08    09.08    08.08     
59    Вапно    ФОП Попович В.В.    485,80     485,80                                                                 18.08    19.08    19.08     
60    Пластифікатор    ФОП Попович В.В.    271,90     271,90                                                                 18.08    19.08    19.08     
62    Телевізор    Попович Юрій Васильович    18 000,00     0,00                                             18 000,00                    26.08               
63    Емаль    Маровді Алла Василівна    7 080,00     7 080,00                                                                 26.08               
86    Принтер    Зірка    8 500,00     0,00                                             8 500,00                                    
87    Ноутбук    Зірка    14 200,00     0,00                                             14 200,00                                    
91    Прожектор    Шипович Віталія М.    4 720,00     0,00                                                       4 720,00                          
92    Для кухні    Дтебітко Тетяна М.    5 875,00     5 875,00                                                       ч'                         
93    Мішки    Маровді Алла Василівна    2 170,00     0,00                                                       2 170,00                          
94    Піна    Маровді Алла Василівна    1 665,00     0,00                                                       1 665,00                          
95    Замок    Маровді Алла Василівна    530,00     0,00                                                       530,00                          
96    Розетки    Маровді Алла Василівна    2 270,00     0,00                                                       2 270,00                          
97    Лампа    Маровді Алла Василівна    2 400,00     0,00                                                       2 400,00                          
98    Папір офісний    Грига Тетяна Дмитрівна    5 000,00     0,00                                                       5 000,00                          
99    Гальма    Головачко Тетяна Василівна    3 400,00     0,00                                                       3 400,00                          
100    Масло    Сакаль Михайло Михайлович    800,00     800,00                                                                                 
101                   0,00                                                                                 
104    Запчастини    Головачко Тетяна Василівна    570,00     0,00                                                       570,00                          
                    0,00                                                                                 
                    0,00                                                                                 
                    0,00                                                                                 
                    Січень    Лютий    Березень    Квітень    Травень    Червень    Липень    Серпень    Вересень    Жовтень    Листопад    Грудень                


 
14.  Завдання колективу школи на 2022/2023 навчальний рік

Педагогічний колектив школи й надалі спрямовуватиме свої зусилля на реалізацію проблеми «Педагогічна творчість учителя ‒ запорука  гармонійного розвитку учня», шукаючи шляхи впровадження інноваційних  надбань  педагогіки та психології в життя та ставлячи наступні завдання: 
•    підвищення результативності освітнього процесу та надання якісних освітніх послуг;
•    підвищення професійної майстерності та розвиток творчості членів колективу;
•    збереження контингенту учнів у класах;
•    задоволення потреб обдарованої молоді;
•    стимулювання і впровадження в освітньому процесі сучасних форм, методів здоров’язбережувальних технологій;
•     формування ціннісного ставлення і судження у школярів, вміння вибудовувати доброзичливі і толерантні стосунки із учасниками освітнього процесу;
•    забезпечення безпечного освітнього середовища, тобто профілактика будь-якого фізичного чи психологічного насильства, цькування (булінгу) у закладі освіти;
•    налагодження взаємодії з батьківською громадськістю щодо мотивації дітей до шкільної освіти;
•    забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних вимог навчального закладу;
•    продовження роботи психологічної служби у напрямку надання послуг усім учасникам освітнього процесу;
•    зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Насамкінець зупинюся на двох, на мою думку, найосновніших пріоритетах підвищення рівня освітнього процесу, сформульованих великим педагогом Василем Сухомлинським.
По-перше, те, що постійно удосконалюється, ‒ це педагогічна майстерність. Вона полягає в умінні зробити навчальний процес творчим, осмисленим, активізувати всю пізнавальну діяльність школярів. 
По-друге, на яку височінь не була б піднесена шкільна справа в нашій країні, школа сама, без допомоги батьків, не може успішно здійснювати виховання і навчання молодого покоління. Педагогічний колектив та колектив батьків – це  єдиний живий організм, об’єднаний спільною метою та високою відповідальністю в єдиній справі навчання й виховання.

 
Дякую за увагу!


 

ЗВІТ
                директора

Керецьківського закладу

загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Керецьківської сільської ради


«Про підсумки роботи закладу освіти

у 2020/2021 навчальному році та основні завдання

 на 2021/2022 навчальний рік»

 

Шановні колеги-вчителі, батьки, усі запрошені!

Добіг кінця 2020/2021 навчальний рік – рік водночас складний і напружений, але і рік творчих здобутків та нових відкриттів.  Починаючи з 2020 року, наша країна й суспільство в цілому переживає важкий період надзвичайної ситуації, пов’язаної з заходами боротьби проти поширення короновірусу. Наш заклад, як і інші заклади освіти, уперше вимушені були перейти на неочікувано довготривалий карантин, забезпечивши дистанційне навчання. Фактично,  воно стало частиною нашого шкільного життя.

Цей рік відзначився також знаменними подіями в суспільно-політичному житті України, на яких я не можу не акцентувати увагу, бо до вшанування їх долучився й освітянсько-учнівський колектив школи.

Це відзначення:

150-річчя від дня народження української поетеси  Лесі Українки (у лютому);

100-річчя від дня народження Петра Яцика, українського мецената, засновника Міжнародного конкурсу знавців української мови (липень), у якому щороку беруть участь і перемагають учні нашого закладу  

2021 рік – це рік найзнаменнішої події в житті країни – 30-річчя від дня її народження (24 серпня), у відзначенні якої, звичайно ж, братиме участь увесь учнівсько-вчительський колектив школи.

У цьому ж навчальному році 3-річчя відзначає й Нова українська школа, робота в якій спрямована на розвиток співпраці, емоційного інтелекту дітей і вміння працювати в команді.

Отож, на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, представляю Вашій увазі звіт про діяльність закладу у 2020 – 2021навчальному році.

 У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Головне завдання школи − надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

Педагогічним колективом забезпечується реалізація Державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального робочого плану з метою розвитку інтелекту, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури.

Головними завданнями закладу освіти є:

- виховання громадянина України;

- формування особистості здобувача освіти, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;

- забезпечення виконання вимог Державних стандартів базової середньої освіти, підготовка здобувачів освіти до подальшої освіти і трудової діяльності;

- виховання в здобувачів освіти поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;

- забезпечення реалізації права здобувачів освіти на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, мов національних меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я здобувачів освіти;

- забезпечення соціального захисту здобувачів освіти, сприяння встановлення рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів, відповідно до їх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;

- реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття базової середньої освіти;

- створення передумов для соціальної адаптації, подальшої інтеграції в суспільство осіб з особливими освітніми потребами;

- формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

1. Загальні відомості про заклад 

Комунальний заклад освіти – Керецьківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Керецьківської сільської ради.

Юридична адреса закладу освіти: село Керецьки, вул.Головна, 54, Хустський район, Закарпатська область, індекс 89334.

Статут школи затверджений рішенням п’ятої сесії VІІІ скликання Керецьківської сільської ради від 04.02.2021 року № 118.

У закладі освіти  станом на 05.09.2020 року навчалося 578 учнів у 26 класах.

Відомості про рух учнів за 2020-2021 навчальний рік

Учнів за мережею станом на 05.09.2020

року

Прибуло учнів за 2020-2021 навчальний рік

Вибуло учнів за 2020-2021 навчальний рік

Учнів на кінець 2020-2021 навчального року станом на 31.05.2021

578

0

8

570

2. Кадрове забезпечення 

У 2020/2021 навчальному році у школі працювало 69 педагогічних працівників й 26 працівників із числа обслуговуючого персоналу.

Кількість

працівників

школи

9

5

Педагогічні

працівники

69

Технічні

працівники

26

Укомплектованість педагогічними кадрами

У закладі на початок 2020-2021 навчального року нараховувалося 69 педагогічних працівників. Із них: 2 сумісники; 8 педагогів перебувають у частково оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.

Якісний склад учителів за педагогічним стажем

Стаж

К-ть педпрацівників

До 3-х років

7

Від 3 до 10 років

13

Від 11 до 20 років

16

Від 21 і більше

33

Усього

69

Розстановка педкадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. Усі педагогічні працівники школи мають фахову освіту, серед яких вищу педагогічну – 66, бакалавра – 2, молодшого спеціаліста – 1.

Якісний склад учителів за наслідками атестації

Учителів-спеціалістів – 8;

учителів ІІ категорії – 8;

учителів І категорії – 9;

учителів 9 тарифного розряду – 5;

учителів вищої категорії – 39; із них: зі званням «старший учитель» - 16;

                                             зі званням «учитель-методист» - 4

Як бачимо, більшість членів педколективу (39) мають вищу кваліфікаційну категорію, що свідчить про значний досвід роботи. Із них – 11 учителів-пенсіонерів. Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на достатньому рівні.

3. Атестація педагогічних працівників

Атестація педагогічних працівників школи проводиться з метою активізації творчої професійної діяльності вчителів. Стимулювання безперервної фахової  й загальної освіти, якісної роботи, підвищення відповідальності за результати освітньої діяльності, забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної праці проводиться відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та Положення про атестацію педагогічних працівників.

Атестація у 2020/2021 навчальному році здійснювалась за затвердженим планом. Під час проведення атестації не було допущено порушень щодо дотримання Положення про атестацію. Випадків зниження в атестаційний період кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання не було. Безконфліктність організації й проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної й результативної роботи.

Планова атестація у 2020/2021 навчальному році включала 13 чоловік. За результатами атестації маємо 

Результати атестації педагогічних працівників

 Навчальний рік

Усього атестувалося

2020/2021

13

Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній 

 категорії «спеціаліст вищої категорії» та званню «старший учитель»

3

Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній 

 категорії «спеціаліст вищої категорії»

7

Присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»

 

3

Присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»

3

Атестація для вчителів є іспитом на компетентність, активізацією інноваційної здатності та необхідністю якнайповнішого надання якісних освітніх послуг.

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Формування високого рівня професійної майстерності сприяють курси підвищення кваліфікації, які успішно проходять педагогічні працівники нашої школи відповідно до орієнтовного графіку, що затверджений рішенням педагогічної ради.

Позитивні тенденції:

- практична направленість та предметна орієнтація курсової перепідготовки;

- зростання можливостей самопідготовки засобами інформаційних технологій.

4. Управлінська діяльність.

Управлінська діяльність здійснюється згідно з  річним планом роботи школи, планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у закладі й заснована на взаємодії всіх ланок і здобувачів освіти забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

Адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення стану викладання предметів та виконання навчальних планів, програм, перевірка класних журналів, щоденників тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань та освітніх досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни.

Уся освітня діяльність школи  висвітлюється на сайті закладу. Директором школи особисто контролюється робота шкільного сайту. Сайт оновлюється педагогом-організатором школи Андрелою Х.І. Проте заступникам директора школи потрібно й надалі здійснювати систематичний аналіз наповнюваності сторінок сайту інформацією щодо нормативно-правової бази та проведення освітніх заходів.

Дирекцією школи у 2020-2021 навчальному році вивчено й проаналізовано роботу молодих педагогів (Маровді В.М.), проаналізовано «плюси й мінуси» дистанційного навчання (Андрела В.В.). Проведено такі тематичні педради з метою виявлення результативності та недоліків в освітній діяльності:

- «Майстерність класного керівника: його творча ініціатива, удосконалення методів і форм роботи з учнями» (заступник директора Дочинець Н.В.); грудень 2020 року;

- «Молодий учитель, рівень його підготовки. Методи, прийоми, засоби роботи. Професійні здобутки й проблеми фахового зростання» (заступник директора Маровді В.М.); червень 2021 року;

 - «Особливості організації освітнього процесу із упровадженням дистанційного навчання в закладі освіти» (директор Андрела В.В.); червень 2021 року.

5. Методична робота. Досягнення предметних методичних об’єднань

Упродовж 2020-2021 навчального року педагогічний колектив працював над упровадженням інноваційних технологій (особливо в умовах дистанційного навчання), забезпеченням організаційних умов для безперервного фахового вдосконалення та кваліфікації педагогів, над пошуком ефективних шляхів розвитку пізнавальної активності творчого мислення учнів. Проблемне питання, над яким працює педколектив навчального закладу, незмінне «Педагогічна творчість учителя ‒ запорука  гармонійного розвитку учня».

У школі діє система методичної роботи. До реалізації завдань її активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання  та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних  методичних об’єднань, наставниками молодих учителів, проводять відкриті уроки, виховні заходи, діляться досвідом роботи.

Велику роль у виявленні талановитих педагогів та реалізації їхнього творчого потенціалу відіграє фаховий конкурс «Учитель року», у якому щорічно беруть участь і перемагають наші вчителі. Цей конкурс − не лише фахове випробування для вчителів, але й частина нової освітньої політики, яка визначає провідну роль педагога в суспільстві. У 2020-2021 навчальному році він проводився у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Математика», «Трудове навчання», «Керівник закладу загальної середньої освіти». Цьогорічне випробування було новаторським, бо вперше відбувалося у дистанційному форматі. Та, на відміну від минулих років, учителі нашого закладу не взяли в ньому участь, аби продемонструвати уміння працювати творчо в незвичному (дистанційному) режимі.

У закладі продовжується робота над реалізацією методичної роботи через методичні об᾿єднання вчителів

початкових класів - керівник Федикович М.П.;

вихователів ГПД  - керівник Сакаль О.І.;

іноземних мов - керівник Русин Г.І.;

словесників - керівник Суплінчак Г.І.;

біології, хімії, основ здоров᾿я,  трудового навчання та фізкультури - керівник Грига В.В.;

математики, фізики та інформатики - керівник Ільницька М.В.;

історії та географії - керівник Матіко П.М.

Слід відзначити, що всі МО працювали згідно з планами роботи, затвердженими директором школи. На їх засіданнях розглядалися актуальні питання оволодіння сучасними методами викладання й виховання. Важливу роль у спрямуванні методичної роботи, формуванні професіоналізму вчителя та організації роботи над методичною темою відігравали засідання педагогічних рад.

Протягом минулих років пожвавилася робота щодо проведення предметних тижнів, хоча цьогоріч, як і минулого навчального року,  умови організації освітнього процесу були надзвичайно складними. Лідером щодо ефективності та дієвості й надалі залишається методичне об’єднання вчителів-словесників, м/о вчителів біології, хімії. Значного пожвавлення, оновлення та удосконалення, як і в минулі роки, потребує позакласна робота вчителів фізико-математичного циклу, вихователів ГПД, учителів історії і географії та вчителів іноземних мов. Іноземні мови надзвичайно важливі в процесі освітньої інтеграції. Учителі-іноземники повинні використовувати максимум творчого потенціалу, докладати неймовірних зусиль та наполегливої праці у різних формах роботи з учнями задля підвищення рівня їх знань.

У 2020-2021 навчальному році

 МО вихователів ГПД працювало над проблемою «Виховання в учнів морально-етичних загальнолюдських цінноостей».

Проведено:

відкрите виховне заняття на тему «Доброта врятує світ»; 4-Б клас; вихователь Бучмей М.М. (22 грудня 2020 року);

відкрите виховне заняття на тему «Свято Стрітення»; 4-В клас; вихователь Бучмей І.М. (16 лютого 2021 року);

МО вчителів початкових класів працювало над проблемою «Використання інноваційних технологій із метою активізації діяльності учнів, підвищення якості знань в умовах упровадження нового державного стандарту початкової освіти».

Проведено:

відкритий урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» на тему «Кругообіг води в природі»; 3-Б клас; учитель Сивоус Т.І. (08 жовтня 2020 року);

відкритий урок із природознавства на тему «Природні заповідники України»; 4-В клас; учитель Федикович М.П. (20 лютого 2021 року);

відкритий урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» на тему «Історія шоколаду. Як сприймати невідоме?»; 3-А клас; учитель Сай Н.І. (25 лютого 2021 року);

відкритий урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» на тему «Які турботи у тварин улітку?»; 2-В клас; учитель Ковбень І.В. (14 травня 2021 року);

конкурс на краще читання вірша до Дня вишиванки (20 травня 2021 року).

МО вчителів іноземних мов працювало над проблемою «Використання інноваційних форм роботи як засобу формування мовленнєвих компетентностей». Педагоги постійно підвищували якість своєї роботи та спрямовували її на практичне оволодіння учнями іноземних мов.

Згідно з планом роботи проведено:

відкритий урок з англійської мови на тему «День народження»; 6-Б клас; учитель Зейкан Р.І. (22 квітня 2021 року);

відкритий урок із французької мови на тему «Пори року»; 7-А клас; учитель Стах А.І. (травень 2021 року).

МО вчителів-словесників працювало над проблемою «Проблемно-пошуковий метод навчання як шлях до активізації розумової діяльності учнів».

Проведено:

відкритий урок із позакласного читання на тему «Життєвий подвиг О.Ольжича»; 7-Б клас; учитель Сакаль Т.В. (квітень 2021 року);

позакласні та позашкільні заходи:

- поетичний флешмоб у мережі «Фейсбук» на тему «Поетичне слово великої Лесі Українки»; 8-і класи; учитель Андрела Л.В. (лютий 2021 року);

- літературно-музична композиція (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки) на тему «До тебе, Україно, струна моя перша озветься»; 6,10-і класи; учитель Суплінчак Г.І. (12 березня 2021 року);

- виступ у мережі «Фейсбук» на тему «Розвиток українського гумору»; учитель Маровді В.М.

- літературне свято-презентація (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки) на тему «У вінок слави безсмертній Лесі»; 6,8-і класи; учитель Андрела Л.В. (19 квітня 2021 року);

участь учителів української мови та літератури (Маровді В.М., Андрели Л.В., Сакаль Т.В.) в пісенно-поетичному фестивалі «Лицар Карпат на Гаморі» (26 червня 2021 року);

участь у відкритті меморіальної дошки лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Д. Креміня в с. Суха; виступ учителя Маровді В.М.

МО вчителів біології, хімії, основ здоров᾿я, трудового навчання та фізкультури, працювало над проблемою «Впровадження інноваційних технологій у процес навчання й виховання учнів».

Проведено:

Конкурси:

- Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів - 2021»; усі вчителі біології;

- конкурс на кращий малюнок «Зоологічна галерея»; учитель Грига Н.М.;

- Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім»; підготовлено відеоролик; учитель Грига В.В.;

-Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник»:

ІІІ місце на обласному етапі з теми «Лікарські рослини Закарпаття» виборола учениця 8-Б класу Зейкан Домініка (учитель Штефко Н.В.);

брала участь в обласному етапі з  теми «Взаємозв᾿язок ортодонтичної патології ЗЩС з патологіями хребта» учениця 10-А класу Нитка Оксана (учитель Дочинець Н.В.).

МО вчителів математики, фізики та інформатики працювало над проблемою «Диференціація навчання математики, фізики та інформатики; значення індивідуальної роботи з учнями». Учителі розуміють, що, здійснюючи індивідуальний підхід до учнів, вони краще розвивають нахили та математичні здібності дитини.

Проведено:

відкритий урок з алгебри на тему «Найбільше і найменше значення функції на відрізку»; 11-А клас; учитель Білас Н.В. (лютий 2021 року);

відкритий урок з алгебри на тему «Теорема Вієта»; 8-А клас; учитель Сакаль В.В. (09 березня 2021 року).

Основне, що треба пам’ятати педагогам усіх методичних об᾿єднань: лише ті вчителі, які зорієнтовані на досягнення та постійне самовдосконалення, професійно мобільні, компетентні, здатні реалізовувати найсміливіші новаторські ідеї, відкриті для нового та готові до змін, є рушійною силою новацій в освіті, провідниками ідей Нової української школи.

6. Робочі навчальні плани. Використання в роботі типових освітніх програм

У 2021-2021 навчальному році педагогічний колектив школи працював над розв’язанням завдань, поставлених у річному плані. Викладання навчальних предметів здійснювалося у відповідності до освітньої програми школи, робочого навчального плану школи на 2020-2021 навчальний рік, чинних програм Міністерства освіти і науки України.  Заступником директора школи з навчальної роботи Маровді В.М.  здійснювався аналіз виконання навчальних програм, вивчалася система роботи вчителів, зокрема тих, які підлягали черговій атестації, контроль за веденням класних журналів та чинної шкільної документації.

    Робочі навчальні плани на 2020-2021 навчальний рік були складені на основі типових освітніх програм:

для 1-2х класів – (Держстандарт початкової освіти 2018 р.), затвердженими наказом МОНУ від 08.10.2019 №1272;

для 3х класів – (Держстандарт початкової освіти 2018 р.), затвердженими наказом МОНУ від 08.10.2019 №1273;

для 4-х класів – (Держстандарт початкової освіти 2011 р.) за Типовими освітніми програмами загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня, таблиця 1, затвердженими наказом МОН України  від 20.04.2018 № 407;

для 5х-9х класів – за Типовими освітніми програмами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018  № 405, таблиця1;

 для 10-11х класів – за Типовими освітніми програмами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня, затвердженими наказом МОН України від 20.04.2018 № 408.

 Робочий навчальний план складено відповідно до затвердженої у закладі освітньої програми:

– для 1-А, 1-Б, 2-А, 2-Б, 2-В, 3-А, 3-Б  класів навчальний план для  закладів загальної середньої освіти І ступеня з навчанням українською мовою (за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна);

– для 4-А, 4-Б, 4-В класів навчальний план для закладів загальної середньої освіти І ступеня з навчанням українською мовою;

– для 5-х-9х класів навчальний план для закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня з навчанням українською мовою;

– для 10-х-11х класів навчальний план для закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня.

Години  варіативної складової Типових навчальних планів у 1-4х класах передбачено на індивідуальні консультації: 1-А, 1-Б; 2-А, 2-Б, 2-В; 3-А, 3-Б; 4-А, 4-Б, 4-В – по 1 годині. У 5-9х класах – на факультативні заняття з української мови, біології,історії, географії, фінансової грамотності, МАН – по 1 годині; у 10-11х класах – по 2 години для вивчення математики, по 1 годині для вивчення української мови, історії, біології.

  Інклюзивні класи: 1-Б, 2-Б, 3-Б, 7-А  класи.

  Індивідуальне навчання  3-А класс, 9-Б клас.

Кількість письмових та усних контрольних робіт відповідала вимогам наказу МОН України «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів» та методичним рекомендаціям МОН України щодо вивчення навчальних предметів.
            Матеріал з усіх предметів вивчався послідовно; кількість годин, визначених на кожну тему відповідає календарному плануванню. Відставання у межах 2-3 уроків у зв’язку зі святковими днями.

У  2020-2021 навчальному році у зв`язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, із метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, певні періоди навчання відбувались дистанційно із використанням можливостей Інтернету (соціальні мережі, навчальні канали, онлайн уроки тощо). В основному із поставленими дистанційним навчанням завданнями і учні, і вчителі справились задовільно.

7. Освітня діяльність учнів. Результати ДПА (у формі ЗНО)

 На сучасному етапі педагогічний колектив закладу вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Серед пріоритетних питань роботи школи найвищим пріоритетом було й залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

Отже, представляю учнівський колектив нашого закладу та навчальну діяльність учнів.

 

Усього – 578 учнів, із них – 53 відмінники, що становить 9,2 % від усієї кількості дітей.

Результати ДПА (у формі ЗНО)

У 2020-2021 навчальному році завершили здобуття повної загальної середньої освіти 38 випускників.

Відповідно до листа МО і науки України «Про організоване завершення 2020-2021 навчального року та реалізацію Закону України «Про внесення змін до Розділу ІІ ,,Прикінцеві та перехідні положення” Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантів у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)” (щодо окремих питань завершення 2020-2021 навчальногоо року)» від 27 квітня 2021 року № 1/9-218 зовнішнє підсумкове оцінювання складали 12 випускників.

Вибір предметів для проходження  ЗНО виглядає так:

- українська мова – 5,3 % (2 учні);

- українська мова і література – 26,3 % (10 учнів);

- історія України – 23,7 % (9 учнів);

- біологія –10,5  % (4 учні);

- хімія – 5,3 % (2 учні);

- англійська мова – 15,8 % (6 учнів).

Результати річного оцінювання у порівнянні з результатами ЗНО

 - з української мови в 11 класах

- з української мови та літератури в 11 класах

Як бачимо, із десяти учнів, які мали річні оцінки достатнього й високого рівнів, підтвердили свої знання лише шість, що свідчить про необ’єктивне завищення учителем балів із предметів.

- з історії України в 11 класах

Недоліки: усі шість учнів із річними балами високого рівня не підтвердили їх на ЗНО.

- із біології в 11 класах

         - із хімії в 11 класах

- з англійської мови в 11 класах

Високий рівень знань не підтвердили учні з біології (двоє), із хімії (один); проте з англійської мови (як другої мови вивчення) двоє учнів із початковим і середнім рівнем знань склали ЗНО на відмінно.

Висновок: справедливе й об’єктивне оцінювання знань, умінь і навичок учнів – фундаментальна задача освіти. Наявність відкритої, прозорої та об’єктивної системи оцінювання навчальних досягнень сприяє реалізації компетентнісного підходу до навчання.

 Представляю результати вступу випускників школи до вишів упродовж 2014-2021 років

 

Упродовж 2014-2021 років у середньому 10 учнів школи стають студентами вишів. Це непоганий показник. Виняток становить 2019-2020 навчальний рік, у якому лише 5 учнів вступили до вищих навчальних закладів. Це є наслідками епідемічної ситуації, що склалася в країні.

8. Інклюзивне навчання

Для дітей з особливими потребами організовано індивідуальну форму навчання (двоє учнів) та інклюзивне навчання (четверо учнів). Питання інклюзії відіграє важливе значення в аспекті створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами.

На початок навчального року у закладі видано накази «Про організацію інклюзивного навчання», «Про створення Команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами». До Команди супроводу дітей із ООП входять працівник інклюзивно-ресурсного центру, заступник директора з освітньо-виховної роботи закладу, класні керівники, асистенти учителів, практичний психолог, логопед, учителі-предметники,  батьки.

На кожного учня з інклюзивним навчанням оформлено портфоліо, розроблено індивідуальну програму розвитку, складено розклад корекційно-розвиткових занять, затверджено персональний склад Команди психолого-педагогічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами. Розклад уроків у класах з інклюзивним навчанням складено відповідно до робочих навчальних планів з урахуванням індивідуальних особливостей учнів з особливими освітніми потребами та гігієнічних вимог.

Особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу дітей із особливими освітніми потребами забезпечували асистенти вчителя 1-Б класу Бучмей Марина Василівна, 2-Б класу – Штефко Наталія Василівна, 3-Б класу – Сакаль Оксана Іванівна, 7-А – Віщак Марина Василівна. Вони допомагали в організації освітнього процесу в класах з інклюзивним навчанням; надавали допомогу учням з особливими освітніми потребами в організації робочого місця; організовували спільно з іншими педагогічними працівниками інклюзивне освітнє середовище в класі; проводили спостереження за дитиною під час освітнього процесу; допомагали концентрувати увагу, сприяли формуванню саморегуляції та самоконтролю учня з особливими освітніми потребами; забезпечували безпечні умови навчання, виховання та праці; залучення учнів з особливими освітніми потребами до позакласних заходів; працювали в партнерстві з учителем з метою виконання освітньої програми для досягнення учнями класу результатів навчання, формування компетентностей; забезпечували спільно з учителем єдність навчання, виховання і розвитку учнів.

Корекційно-розвиткові заняття з учнями проводилися з урахуванням індивідуальних особливостей дітей, вимог Типових навчальних планів та рекомендацій інклюзивно-ресурсного центру відповідно до розкладу, затвердженого директором. Кількість годин для проведення корекційно-розвиткових занять передбачено в індивідуальному навчальному плані кожного учня. До проведення корекційно-розвиткових занять з учнями інклюзивних класів залучені фахівці з відповідною вищою фаховою освітою: логопед-дефектолог Андрела Христина Іванівна, практичний психолог Батрин Тетяна Володимирівна та вчитель лікувальної фізкультури Сакаль Михайло Михайлович, які надавали послуги з корекції розвитку, розвитку мовлення, лікувальної фізкультури-ритміки.

Діти з особливими освітніми потребами, які навчалися в інклюзивних класах, були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

Учителі та діти забезпечені ігровими, допоміжними матеріалами для корекції розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Для корекційно-розвиткових занять у ресурсній кімнаті знаходяться дидактичні матеріали та ігри: навчально-методичні й наочно-дидактичні посібники для корекційно-розвиткових занять – гра «Ерудит», «Хто Я», магнітна гра «Запам’ятай», набори «Вундеркінд з пелюшок», демонстраційний матеріал «Тварини різних широт», картки з розвитку зв’язного мовлення, довідники-тренажери, логопедичне лото «Асоціації»тощо.

Для регуляції емоційної сфери та психологічного розвантаження в інклюзивно-ресурсній кімнаті знаходиться портрет «Емоції», іграшки «Антистрес», дидактичний набір «Емоції» тощо.

Для підвищення професійного рівня педагогічних працівників щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання адміністрація забезпечувала фахівцям можливість навчатись.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 №88 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» субвенція спрямовується на оплату проведення додаткових корекційно-розвиткових занять, визначених індивідуальною програмою розвитку дитини, та придбання спеціальних засобів, що дають змогу дитині опанувати навчальну програму.

9. Учнівський колектив. Соціальний паспорт школи

         У своїй роботі педагогічний колектив закладу керується нормативними документами щодо соціального захисту дитини та охорони дитинства – Законом України «Про охорону дитинства».

Із метою своєчасного виявлення, здійснення контролю за умовами життя та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також захисту прав та інтересів дітей, які потребують допомоги держави, педагогічний колектив закладу виконує відповідну роботу.

 На початку навчального року з метою обліку дітей та сімей, які потребують соціальної підтримки, складаються соціальні паспорти класів та соціальний паспорт школи. Кількість дітей у списках учнів пільгових категорій на початок 2020-2021 навчального року становить:

Діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування, ‒ 2 учні.

Діти учасників АТО ‒  3 учні.

Діти-інваліди ‒ 14 учнів.

Діти з багатодітних сімей ‒ 127 учнів.

Діти з малозабезпечених сімей ‒ 12 учнів.

Діти з неповних сімей ‒ 12 учнів.

Діти-соціальні сироти ‒ 25 учнів.

   Ці діти перебувають у центрі уваги  педагогічного колективу школи. За бюджетні кошти в цьому навчальному році харчувалися 25 дітей, зокрема: діти-сироти; діти-інваліди;  малозабезпечені; діти, батьки яких є учасниками АТО.

Треба відзначити, що діти пільгових категорій мали можливість безкоштовно відвідувати гуртки, екскурсії, вистави та концерти. Шестеро учнів у цьому навчальному році оздоровилися в санаторії «Едельвейс» .

10. Виховна та позакласна робота

Виховна робота освітнього закладу спрямована на піднесення національно-патріотичного виховання школярів, мета якого – виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді потреби та уміння жити в громадському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної культури. Уся виховна діяльність проводилася згідно з річним планом роботи школи та планів класних керівників і підпорядковувалася проблемі формування особистості учня з урахуванням основних орієнтирів виховання.

    Плани  виховної роботи у всіх класах складено на основі програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», програми «Нова українська школа у поступі до цінностей», «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді».

       Орієнтири передбачають залучення учнів до різних форм творчої та суспільно корисної діяльності, зокрема:

  ‒ пізнавальної;

  ‒ оздоровчої;

  ‒ трудової;

  ‒ художньо-естетичної;

  ‒ спортивної;

  ‒ культурної;

  ‒ екологічної.

Перший орієнтир виховання : ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

У рамках його проведено:

  • Міжнародний день миру (18 вересня 2020 року): малюнок на асфальті, конкурс плакатів, віршів і пісень про мир.
  • Зустріч із афганцями (15 лютого 2020 року): виготовлення та вручення сувенірів, участь у концерті до свята.
  • Участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл»(«Джура»). Середня вікова група ‒ рій «Патріоти»  посіли І місце серед учасників шкіл Керецьківської ТГ,  а також старша вікова група ‒ рій «Боржавські козаки» зайняли почесне І місце серед шкіл Керецьківської громади, а також ІІІ місце на обласному етапі.

Другий орієнтир виховання:  ціннісне ставлення особистості до природи.

У рамках його проведено:

  • Свято осені (17 жовтня 2020 року): шкільна виставка виробів із природніх матеріалів, овочів і фруктів, захист робіт.
  • Конкурс «Зелена планета» (квітень 2020 року): висаджено близько 50 ялинок на території школи.

Третій орієнтир виховання:  ціннісне ставлення до культури й мистецтва.

У рамках його проведено:

  • Міжнародний день людей похилого віку (02 жовтня 2020 року): зустріч із старожилом с. Керецьки Сакалем М.Ю.
  • Привітання учнями непрацюючих учителів-пенсіонерів (перша неділя жовтня).
  • Виховний захід − літературно-музична композиція (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки) на тему «До тебе, Україно, струна моя перша озветься» (12 березня  2020 року) ‒  учитель української мови та літератури Суплінчак Г.І.
  • Виховний захід − літературне свято-презентація (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки) на тему «У вінок слави безсмертній Лесі» (19 квітня 2020 року) ‒  учитель української мови та літератури Андрела Л.В.
  • Участь у Першому фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!» (25 квітня 2020 року): виготовлення великодніх писанок у різних техніках.

Четвертий орієнтир виховання:  ціннісне ставлення до праці.

У рамках його проведено:

  • Участь у конкурсі «Культура поводження з твердими побутовими відходами: папір, пластик, ПЕТ пляшка» у рамках проєкту «Зробимо це разом!» Учні нашої школи зайняли І місце серед шкіл Керецьківської ТГ.

П᾿ятий орієнтир виховання:  ціннісне ставлення до себе.

У рамках його проведено:

  • День здоров’я (02 жовтня 2020 року): конкурси, ігри, естафети в урочищі Гора, що проводилися з участю всіх учнів і вчителів школи.

- Участь в обласному конкурсі «Малюнок, вірш, лист до мами».

‒ Номінація «Вірш до мами»: І місце в районному етапі та ІІІ місце на обласному етапі зайняла учениця 8 класу Дочинець Христина, учитель Андрела Л.В.

‒ Номінація «Малюнок до мами»: ІІ місце на районному етапі ‒ учениця 6 класу Дочинець Неоніла, учитель Крещук СВ.

‒ Номінація «Лист до мами»: ІІІ місця на районному етапі зайняли − учениця 9 класу Симканич Тетяна, учитель Сакаль Т.В., та учениця 9 класу Лемачок Тетяна, учитель Варга Н.І.

    Приємно, що саме в нашому закладі організовано єдиний у громаді учнівський хор. Його учасники  систематично беруть участь у всіх заходах, які проводяться у Керецьківській ОТГ.

 Усі учні школи протягом навчального року взяли участь у таких акціях: «Милосердя», «Від серця до серця», «На крилах мрії», «Допоможи безпритульним тваринам», «Збережи довкілля», «Зелена планета», «Толока», «Ми ‒ за чисте довкілля», «Допомога самотнім та малозабезпеченим мешканцям нашого села». В  акції «Допоможи безпритульним тваринам» учні нашої посіли почесне І місце й отримали набори з їжею для своїх домашніх улюбленців. Учні та вчителі закладу неодноразово допомагають матеріально тим, хто цього потребує.

  

Волонтерська робота

        При  Керецьківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів працює волонтерський загін «Барви добра», керівником якого є вчитель Дочинець М.І., а старостою ‒ Нитка Оксана, учениця 10-А класу (вона ж і голова учкому).

Основними напрямками роботи  волонтерського загону «Барви добра» є:

  1. «Я і навколишнє середовище»
  • Активісти волонтерського загону школи доглядають за  територією, де знаходиться пам'ятник воїнам-односельчанам, таким чином висловлюючи подяку тим, хто віддав життя за мир на землі.   
  1. «Я і людина»
  • Це допомога учнів старим та самотнім жителям нашого села.
  • Щорічний збір картоплі та розвіз її інвалідам та малозабезпеченим  жителям нашого села.
  • Це допомога вчителям-пенсіонерам, вітання їх із професійним святом, запрошення на урочистості.
  • Щорічні зустрічі зі старожилами нашого села напередодні Дня людей похилого віку.
  1. «Я і природа»

- Прибирання  узбіччя доріг нашого села від сміття.

- Систематичне прибирання  шкільної території.

Волонтерський загін «Барви добра» зайняв І місце на районному етапі. Учням було вручено невеличкі сувеніри.

   У школі налагоджена й гурткова робота. Працює 10 гуртків: вони допомагають підвищувати інтерес до окремих предметів та сприяють розвиткові мистецьких здібностей учнів.

11. Організація харчування учнів закладу

Якісне і здорове харчування дітей – одна із умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Школа, у якій дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування. Завдання нашого закладу – не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб дітям хотілося харчуватися у шкільній їдальні. Із цією метою адміністрація школи постійно контролює належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних вимог. Своїм підписом керівник засвідчує наявність щоденного меню, здійснює контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, за умовами їх зберігання, дотриманням термінів реалізації і технології виготовлення страв.

Організація харчування у закладі здійснюється відповідно до нормативно-правових документів. Для організації харчування залучено суб’єктів підприємницької діяльності Попович В.І., Зеленько М.М., із якими укладено договір щодо доставки продуктів.

Харчування здійснювалося кухарями Григою М.В. та Кіш Л.М. Працівники їдальні забезпечені засобами індивідуального захисту. Вони стежать за термінами й умовами зберігання, реалізації продуктів та дотриманням питного режиму. Меню щоденно вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна.

У 2020-2021 навчальному році харчування було організовано для 158 учнів початкової школи за батьківську плату та безкоштовно − для 25 дітей пільгових категорій.

У школі режим харчування тісно пов’язаний із режимом дня. Учні початкових класів харчуються після 4-го та 5-го уроків (відповідно до затвердженого графіка харчування), учні пільгових категорій 5-11х класів – після 6 уроку.

Харчування учнів організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджується держпродспоживслужбою. Ціна обіду становить 22 гривні. При складанні меню враховані всі поради шеф-повара Євгена Клопотенка. Їжа не тільки смачна, але й корисна. Задля її  приготування за новими технологіями потрібно придбати мікрохвильову піч, плиту для підігріву при роздачі. Посуд теж потребує оновлення (потрібні нові каструлі, тарілки, чашки для чаю, ложки та виделки). Як би хотілося побачити в шкільній їдальні нові столи та стільці!

  

12. Організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Із працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів із питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться також з учнями закладу. Класні керівники проводять  бесіди з питань безпеки життєдіяльності, у класних журналах фіксують проведення інструктажів. Кабінети інформатики, хімії, фізики, трудового навчання, спортивна зала мають відповідну документацію з питань безпеки життєдіяльності.

Упродовж  навчального року класними керівниками проводилися бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки побутового травматизму; додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки, проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності і охорони праці під час проведення екскурсій, участі дітей у спортивних заходах. Напередодні літніх канікул з учнями проведені первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед учнів та їх батьків проведено також роз’яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров‘я дитини водного балансу тощо.

 Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх. У школі встановлено відеоспостереження, наявні засоби пожежогасіння.

У ЗЗСО створені умови для здорового та якісного харчування: належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні; дотримання санітарно-гігієнічних вимог приміщень для приготування їжі; столи, стільці, місця для видачі готових страв є чистими та регулярно миються. Школа забезпечена в повному обсязі дезинфікуючими засобами.

13. Матеріальна база закладу та фінансова діяльність

Щорічно покращується матеріальна база школи. Упродовж 2020-2021 навчального року за бюджетні кошти встановлено в основному корпусі 102 вікна та 34 двері за програмою «Спроможна школа для кращих результатів».

За програмою НУШ  придбано необхідні меблі (парти та стільці),  дидактичні матеріали та комп’ютерне обладнання.

 Для ремонту закладу закуплено будівельні матеріали, інструменти, а також канцтовари, медикаменти, обладнання для ресурсної кімнати.

Проведено ремонт вбиралень, коридорів у всіх корпусах, їдальні, встановлено витяжку на кухні, оновлено фасад входу у заклад.

Із допомогою батьківських комітетів здійснено ремонтні роботи в кабінетах.

Протягом 2020-2021 навчального року використано

1. Видатків на оплату праці:

- педперсоналу – 6644021, 24 гривень;

- техперсоналу – 1592544, 16 гривень.

Загально: 8236565, 40 гривень.

2. Податків на зарплату:

- педперсоналу – 1644470, 66 гривень;

- техперсоналу – 383047, 90 гривень.

Загально: 2027518, 56 гривень.

Протягом 2020-2021 навчального року витрачено на

  1. Водопостачання – 4671, 52 гривень.
  2. Електроенергію – 174119, 96 гривень.
  3. Газопостачання – 198684, 03 гривень.
  4. Оплату послуг – 32944, 78 гривень.
  5. Дезинфікуючі засоби – 73700 гривень.
  6. Захисні маски – 1500 гривень.
  7. Диретезацію – 1680 гривень.

14.  Завдання колективу школи на 2021/2022 навчальний рік

Педагогічний колектив школи й надалі спрямовуватиме свої зусилля на реалізацію проблеми «Педагогічна творчість учителя ‒ запорука  гармонійного розвитку учня», шукаючи шляхи впровадження інноваційних  надбань  педагогіки та психології в життя та ставлячи наступні завдання:

  • підвищення результативності освітнього процесу та надання якісних освітніх послуг;
  • підвищення професійної майстерності та розвиток творчості членів колективу;
  • збереження контингенту учнів у класах;
  • задоволення потреб обдарованої молоді;
  • стимулювання і впровадження в освітньому процесі сучасних форм, методів здоров’язбережувальних технологій;
  • налагодження взаємодії з батьківською громадськістю щодо мотивації дітей до шкільної освіти;
  • забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних вимог навчального закладу;
  • продовження роботи психологічної служби у напрямку надання послуг усім учасникам освітнього процесу;
  • зміцнення матеріально-технічної бази школи.

Насамкінець зупинюся на двох, на мою думку, найосновніших пріоритетах підвищення рівня освітнього процесу, сформульованих великим педагогом Василем Сухомлинським.

По-перше, те, що постійно удосконалюється, ‒ це педагогічна майстерність. Вона полягає в умінні зробити навчальний процес творчим, осмисленим, активізувати всю пізнавальну діяльність школярів.

По-друге, на яку височінь не була б піднесена шкільна справа в нашій країні, школа сама, без допомоги батьків, не може успішно здійснювати виховання і навчання молодого покоління. Педагогічний колектив та колектив батьків – це  єдиний живий організм, об’єднаний спільною метою та високою відповідальністю в єдиній справі навчання й виховання.

 

Дякую за увагу!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.