Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 25 чоловік

Про успіхи та рузультативність

Дата: 6 липня 2020 о 22:06

http://content.e-schools.info/kereckishkola/library/Про_успіхи_та_результативність_1.doc

Наполегливість і працелюбність завжди увінчуються успіхами

досягнення учнів та педагогів району у ІІІ (обласному) етапі

 інтелектуальних змагань

Освіта, як жодна інша сфера, і залежить від загального стану суспільства, віддзеркалює його, і вирішальною мірою його визначає. Вона є одним із тих потужних чинників, які працюють на втілення в життя національних стратегічних завдань.

 Тільки високоосвічена, національно свідома людина здатна вільно орієнтуватися в реаліях сучасного світу, максимально забезпечувати віддачу для себе й для суспільства. А це можливо лише за умови, коли кожний учитель, вихователь відчує себе носієм гуманістичних знань, прогресивної особистісно орієнтованої методики, покликаної творити майбутніх громадян незалежної держави з високим моральним вибором.

Місія  Нової української школи – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти й можливості кожної дитини, які закладені в ній від природи. Що ж таке обдарованість дитини? Можливо, це своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в її душі й допомогти не тільки не згаснути, а спалахнути полум’ям. Здібні, талановиті люди в будь-якому суспільстві є його ,,локомотивом”. Саме їхніми інтелектуальними зусиллями забезпечується прогрес суспільства, плодами якого користуються всі.

Основним пріоритетом своєї роботи відділ освіти Свалявської РДА, заклади освіти району бачать розвиток і виховання свідомого українця, патріота, інтелігента, який би міг гідно представляти українську еліту в усіх сферах державного, соціального, культурного життя. Завдання, яке ставить перед собою кожен заклад і кожен педагог зокрема, ‒ вміло організувати, керувати, коригувати діяльність учнів задля втілення головної освітньої мети – пошуку, добору, навчання, виховання, розвитку найбільш творчо обдарованих і здібних дітей, збагачення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України, підготовки молоді до успішної здачі ЗНО та вступу у вищі навчальні заклади.

Тому одним із важливих напрямів діяльності педагогічних колективів Свалявщини є система роботи щодо  впровадження цікавих форм і методів навчання та виховання талановитих дітей, створення умов для природних здібностей учнів, виховання творчої соціально-активної особистості, бо, як зазначається у Концепції Нової української школи,  дитині недостатньо дати знання, а ще необхідно навчитися користуватися ними.

                  Із метою реалізації поставленої освітньої мети у районі проводяться найрізноматніші конкурси, зльоти творчо обдарованої молоді, засідання МАН. Та найдієвішою формою підтримки та розвитку обдарованих дітей, підвищення інтересу до поглибленого вивчення базових дисциплін, стимулювання  творчого самовдосконалення, сприяння  професійному самовизначенню, формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя є щорічне проведення учнівських предметних олімпіад.   Олімпіада – завжди свято, але свято незвичайне. Передусім це копітка праця, позначена творчістю, здорове суперництво, довгоочікувані перемоги. Участь, а головне – перемога на кожному етапі змагань – значна подія у житті всіх її учасників, це потужний психологічний чинник, стимул для здобуття знань, творчого розвитку й становлення кожної дитини як особистості.

У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2019-2020 навчальному році взяли участь 514 учнів району, 283 з яких стали призерами. Відповідальним і вирішальним став ІІІ етап змагань.

        13 призових місць (1 – І, 8 – ІІ, 4 – ІІІ) вибороли у чесній змагальній боротьбі здобувачі освіти Свалявського району.  39 % (а це 5 призових місць) від усієї кількості здобули гімназисти: 2 – ІІ, 3 – ІІІ;

учні Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – 3: 1 – І, 1 – ІІ, 1 – ІІІ;

учні Березниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 2: 2 – ІІІ;

учасники Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, Голубинської та Солочинської ЗОШ І-ІІ ступенів – по 1 третьому призовому місцю.

       З особливою гордістю, безмежною радістю називаю прізвища та імена наших «зірочок», наполегливість, завзятість та неперевершена працелюбність яких увінчалася достойними результатами.

        Рекордсменом-переможцем обласного етапу інтелектуальних змагань став учень 9 (5г) класу гімназії Лакатош Андрій (ІІ місце з хімії, учитель – Світлик Л.І.; ІІІ місця ‒  з фізики, учитель Молнар М.М. та біології, учитель Циганин Л.В.).

      Призерами одного призового місця стали:

Уліганинець Юрій, учень 10 (6г) класу гімназії – ІІ місце з німецької мови, учитель Жупан Л.М.;

Мауріц Тиберій-Лука, учень 11 (7г) класу гімназії, – ІІІ місце з української мови та літератури, учитель Морозько Н.С.;

Дуб Андрій, учень 9 класу Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1– І місце з німецької мови, учитель Стегура К.О.;

Павлик Любомир, учень 11 класу Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1– ІІ місце з фізики, учитель Дідович О.О.;

Кіт Нікіта, учень 10 класу Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1– ІІІ місце з хімії, учитель Світлик М.С.;

Куруц Василь, учень 9 класу Березниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІІ місце з трудового навчання, учитель Кацавал П.М.;

Кошеля Анатолій, учень 11 класу Березниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІІ місце з трудового навчання, учитель Кацавал П.М.;

Парій Ольга, учениця 8 класу Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – ІІ місце з хімії, учитель Брусо Н.В.;

Варга Вікторія, учениця 8 класу Голубинської ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІ місце з географії, учитель Ряшко В.М.;

Чубірка Валерія, учениця 9 класу Солочинської ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІІ місце з історії, учитель Кунець В.В.

Здобутки наших вихованців – це не просто доленосне везіння, а й результат їхньої щоденної самовідданої праці у здобутті знань та вмінь, це зусилля учителів-предметників, дирекції шкіл, методистів і спеціалістів відділу освіти, які своїм запалом, стимулюванням та особистим прикладом допомагали здобувати вершини освітнього Олімпу.

Мовно-літературний талант найчастіше проявляється у школярів, що мають високий рівень естетичних почуттів, образного мислення, а хист до точних наук – у осіб, які здатні швидко робити узагальнення та логічні висновки. Розвиваючи їх, педагоги пробуджують у дітей тягу до знань, які і є базовим підґрунтям для отримання освіти та подальшої реалізації  у майбутній професії. Тому різноманітні конкурси, що проводилися відділом освіти, важливі не тільки для престижу освітньої установи, а й передусім для самих школярів, оскільки дають змогу зробити оцінку власних сил і можливостей, стають додатковим щаблем до утвердження людини як особистості. Ми можемо пишатися результативністю досягнень наших учнів у різноманітних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.

І. Гуманітарні конкурси

1. В обласному конкурсі літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему ,,Захисники України: історія та сьогодення”  (номінація ,,Фоторобота”) І місце здобула Попович Дарина, учениця 8 класу Росошанської ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник Канкашіді О.І.

2. У Х Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка ІІ місце виборола Плоскіна Анастасія, учениця 9 класу Свалявської гімназії, учитель Мауріц Т.І.

3. У ХХ Міжнародному конкурсі з української мови імені П. Яцика ІІ місце у  Ясінського Ростислава, учня 6 класу Свалявської гімназії, учитель Мауріц Т.І.

4. Переможцями ХІХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості (номінація ,,Література”) стали:

Плоскіна Анастасія, учениця 9 класу Свалявської гімназії, учитель Мауріц Т.І. та Парій Дарія, учениця 5 класу Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, учитель Сакаль М.І.;

у номінації ,,Історія України і державотворення” – Корнаш Даніела, учениця 9 класу Сусківської ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник Талап Т.В.

5. В обласному конкурсі  ,,Малюнок, вірш, лист до мами” (номінація ,,Малюнок”) ІІІ місце  виборола Бобаль Вікторія, учениця 6 класу Свалявської гімназії, керівник Креба В.В.

ІІ. Природничі конкурси

1. У ІІІ Всеукраїнському конкурсі ,,Гуманне ставлення до тварин” ІІ місце виборола Поцко Дарина, учениця Росошанської ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник Марфинець М.М., ІІІ місце – Попович Максим, учень Свалявської ЗОШ І-ІІ ступенів №4, керівник Попович Л.О.

2. У Всеукраїнському юнацькому фестивалі ,,В об’єктиві натураліста-2020” (номінація ,,Кращий слайд-фільм”) ІІІ місце за роботу ,,Першоцвіти нашої місцевості” одержав Зеленько Юрій, учень Сасівської ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник Зеленько О.І.

3. У XIII Міжнародному екологічному  конкурсі І місце вибороли:

- (номінація „Якби не було метеликів, то поети їх вигадали би”) ‒ Мигалко Олександра, 10 років, Голубинська ЗОШ I-II ступенів;

- (номінація „Одягнена метеликом”) – Бідзіля Рената, 12 років, Свалявська ЗОШ I-III ступенів №3;

- (номінація „Екологічна сумка з мотивом метелика”) – Бунда Ірина, 6 років, Свалявська ЗОШ I-III ступенів №3 та Воробець Олександра, 6 років, Свалявська ЗОШ I-III ступенів №3;

- (номінація „Хай метелик на хвилинку сяде на віконці”) – Михальчук Каріна, 12 років, Свалявська ЗОШ I-III ступенів №3;

- (номінація „Танок метелика над весняною лукою”) – Мегела Рената, 8 років, Голубинська ЗОШ I-II ступенів; Бедирханова Ірина, 8 років, Свалявська гімназія; Ясінський Ростислав, 11 років, Свалявська гімназія;

- (номінація „Симетрія та романтизм у метелику зачаровані”) – Креба Артур, 12 років, Свалявська гімназія та Фізер Євгенія, Свалявська ЗОШ I-III ступенів №3;

- (номінація „Метелик – ефемерна краса”) – Токар Максим, 7 років, Свалявська ЗОШ I-III ступенів №3;

- (номінація „Один день із життя метелика”) – Клименко Катерина, Свалявська ЗОШ I-III ступенів №3.

ІІІ. Конкурси натуралістичного напрямку

1. Переможцями, які посіли ІІ місце (90 балів) Національного етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості ,,Метелики – німий шедевр природи” та нагороджені грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, є:

 - (номінація ,,Екологічна сумка з мотивом метелика” ‒ ручні вироби з тканин) ‒ Воробець Олександра, 6 років, Свалявська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, керівник Макар А. В.

 2. Переможцями, які посіли ІІІ місце (80 балів) Національного етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості ,,Метелики – німий шедевр природи” та нагороджені грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, є:

- (номінація ,,Танок метелика над весняною лукою” ‒ ручні вироби) ‒ Ясінський Ростислав, 11 років, Свалявська гімназія, керівник Ясінська М. М.;

- (номінація ,,Симетрія та романтизм у метелику зачаровані” ‒ художня праця) – Фізер Євгенія, 13 років, Свалявська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, керівник Матола Є. В.;

- (номінація ,,Один день із життя метелика” ‒ мультфільм) ‒ Клименко Катерина, 13 років, Свалявська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, керівник Лях В.Й.

         Презентуючи досягнення наших школярів, особливе слово подяки хочеться сказати тим людям, безпосередній вклад яких у перемогу наших вихованців – неоціненний. Йдеться про тих учителів-наставників, що завжди працюють із повною самовіддачею, натхненно і творчо, щорічно підтверджуючи власний професіоналізм високою результативністю знань учнів у різних інтелектуальних змаганнях. Та й самі педагоги демонструють надпотужний пілотаж креативу й майстерності, беручи участь у щорічних фахових змаганнях.

1. Одним із таких є фаховий конкурс ,,Учитель року”. Це інтелектуально-творче змагання є можливістю явити професійний ріст учителя. Участь у ньому допомагає заявити  про себе як про креативну, фахово компетентну, творчу особистість. Він дає можливість розкрити професійні здібності й напрацювання, поділитися власним досвідом із колегами, взяти щось найцінніше для подальшого зростання. У цьому році конкурсне випробування відбувалося у номінаціях „Образотворче мистецтво”, „Хімія”, „Початкова освіта”, „Зарубіжна література”, „Історія”, у яких узяли участь 14 педагогів району.

Лауреаткою  другого (обласного) туру ,,Учитель року-2020” (ІІ місце), який відбувся 25-27 лютого 2020 року, стала Панькович Вікторія Михайлівна, учитель зарубіжної літератури Березниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (номінація „Зарубіжна література”). Фіналісткою в номінації ,,Образотворче мистецтво” стала  Мигович Христина Іванівна, учитель образотворчого мистецтва Стройненської ЗОШ І-ІІ ступенів, у номінації ,,Початкова освіта” ‒ Удовицька Наталія Михайлівна, учитель початкових класів Свалявської  ЗОШ І-ІІ ступенів №4.

2. У ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів ,,Нові технології у новій школі” ІІ місце  (номінація ,,Корекційно-розвиткові програми”) посіла Хараїн Лариса Іванівна, практичний психолог Березниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

3. Лауреаткою обласного етапу Всеукраїнського конкурсу „ Шкільна бібліотека – 2020” стала Плоскіна Ганна Миронівна, бібліотекар Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Як бачимо, успіхи та результативність роботи учнівсько-вчительського колективу районної освіти радують, але зупинятися на досягнутому не потрібно. Життя не стоїть на місці. У час надпотужних інновацій, тотальної комп’ютеризації воно постійно висуває перед кожною пересічною людиною суспільства, а тим більше перед кожним освітянином – нові, конструктивні вимоги. Завдання педагогів ‒ навчити юне покоління (майбутнє нашої держави) мислити нешаблонно, творчо, з абсолютною віддачею свого інтелектуального потенціалу, прищепити усвідомлення необхідності інноваційного розвитку в сьогоденні й майбутньому країни, бо саме творчий та інтелектуальний капітал молоді є запорукою зростання суспільно-економічного життя України. Тому ,,подбати про збереження та розвиток «золотого фонду» країни, який у майбутньому державотворчому процесі українського суспільства займе місце духовної еліти” ‒ сьогодні стрижень та аксіома часу. 

                                                Едіта Грабар, начальник відділу освіти

                                               Свалявської райдержадміністрації

                                                           

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.