30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану

Date: 26 лютого 2019 о 09:14, Refreshed 28 лютого 2019 о 21:04

26 лютого 2019 року  у  Керецьківській ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений виховний захід, присвяченими 30-й річниці виведення радянських військ з Афганістану, який залишив незабутні враження  в дитячих серцях. На свято були запрошені  воїни-афганці Сакаль В.І., та Ковач І.І.

Зі вступним словом перед присутніми виступили класні керівники:  вчитель історії Бучмей Іванна Михайлівна та вчитель фізичної культури Бучмей Мирослав Іванович. Вони виклали коротку історичну довідку про хронологію воєнних дій „обмеженого контингенту” радянських військ на теренах Афганістану.

Після перегляду фільму про афганську війну  голова Свалявської районної Спілки ветеранів афганців - Сакаль Василь Іванович охарактеризував військово-політичну ситуацію в Афганістані в 80-х роках минулого століття, а також розповів про свій бойовий шлях у цій країні, про жорстокість «душманів», їх відношення до полонених.

А далі естафету прийняв його бойовий побратим Ковач Іван Іванович, який служив в автомобільних військах і також на власні очі  бачив страхіття цієї війни. Їхні автомобілі потрапляли в засідки, з яких не всім вдавалося вижити.

Розповідаючи про Афганістан, наші гості немов би знову перенеслись у ті часи.

У виступі ветеранів не лишилась  поза увагою і нинішня ситуація України на Сході. Вони закликали учнів бути патріотами, справжніми синами української землі.

Заступник директора школи з виховної роботи Дочинець Марія Іванівна вручила ветеранам афганської війни подяки за особливий внесок у розвиток патріотичного виховання підростаючого покоління.